XII Niedziela zwykła

Łk 9, 18-24 Wyznanie wiary w Chrystusa i zapowiedź męki

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Składamy bardzo serdeczne podziękowania za zaangażowanie w organizacje procesji Bożego Ciała. Dziękuje za wystrój 4 ołtarzy Strażakom, Gminnemu Ośrodkowi Kultury, rzemieślnikom, Kręgom Oazy Rodzin, Kołom Różańcowym, księżom wikariuszom oraz siostrom zakonnym. Ponadto dziękuję Orkiestrze i Straży Pożarnej, niosącym sztandary, feretrony i różaniec, Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz dziewczynkom sypiącym kwiatki, dzieciom pierwszokomunijnym, panom niosącym baldachim oraz asystującym przy Najświętszym Sakramencie. Wszystko to uczyniliśmy na większą chwałę Bożą dając tym samym piękne świadectwo naszej wiary. Bóg zapłać.

2. OKTAWA UROCZYSTOŚCI BOŻEGO CIAŁA. Msza o godz. 18.00 z procesją wokół kościoła. Zakończenie w czwartek z poświęceniem wiązanek ziół i kwiatów. Zapraszamy do uczestnictwa. Dzisiaj Litania do serca Jezusowego i procesja po sumie.

3. UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO piątek 28 czerwca 2019. W naszym kościele msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Z racji uroczystości postu nie ma.

4. IV PIELGRZYMKA ROWEROWA Jedlińsk – Częstochowa 3-5 lipca. Zapisy w sekretariacie Gminy oraz kancelarii parafialnej. Zapewniamy noclegi, posiłki, powrót autokarem, ubezpieczenie. Rozpoczęcie 3 lipca o 7.00 Mszą św i wyjazd na trasę. Szczegóły na plakatach i str. Parafii i gminy. Zapraszamy wszystkich chętnych.

5. PIELGRZYMKA PIESZA NA JASNĄ GÓRĘ 6 -13 sierpnia. Kierownik grupy ks. Piotr. Zapisy od 21 lipca. Planując urlopy skorzystajmy z tej formy pogłębienia swojej wiary i zapraszamy do uczestnictwa.

6. W dzisiejszą niedzielę po mszach św. organizujemy zbiórkę do puszek na leczenie i rehabilitację Maksia Nowakowskiego z Radomia chorego na głęboki autyzm. Zachęcamy do wsparcia tej akcji.

7. UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA w naszej parafii w sobotę 29 czerwca 2019 r. Msze św. tak jak w niedziele. Uroczysta suma o godz.12.00 podczas, której będę sprawował dziękczynną mszę św. w 25 rocznic święceń kapłańskich na którą bardzo serdecznie Was drodzy parafianie zapraszam. Natomiast w wigilie uroczystości św. Piotra i Pawła tj. piątek 28 czerwca 2018 r msza św. na cmentarzu w intencji naszych zmarłych o godz: 18.00. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy za zmarłych. Informujemy, że w dniu odpustu parafialnego 29.06.2018 kancelaria nieczynna.

8. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz .9.00 modlimy się w intencji ks. Piotra, który będzie obchodził swoje imieniny. Natomiast o godz 12.00 msza św dziękczynna i pożegnalna w intencji naszych sióstr, bowiem od 1 lipca, po 40 latach siostry kończą pracę w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
.
9. NABOŹEŃSTWA CZERWCOWE są odprawiane w naszym kościele o godz. 18.30 bezpośrednio po mszy św. Bardzo serdecznie zapraszamy.

10. PRASA KATOLICKA – dziś Rycerz Niepokalanej i Gość Niedzielny i kwartalnik Miłujcie się. Zapraszamy do lektury.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress