X Niedziela zwykła

Mk 3, 20-35 Szatan został pokonany

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu procesji Bożego Ciała. Druhom strażakom i pracownikom Gminnego Centrum Kultury, rzemieślnikom i mieszkańcom Jedlińska, Oazie Rodzin i Kołom Żywego Różańca za przygotowanie ołtarzy. Osobom niosącym baldachim, feretrony i różaniec. Kołom Gospodyń Wiejskich z Zawad i Płaskowa, dzieciom I-komunijnym i wszystkim dziewczynkom sypiącym kwiaty. Chórowi parafialnemu i p. Michałowi, ministrantom i wszystkim wiernym tak licznie biorącym udział w procesji.

2. Trwa tzw. oktawa Bożego Ciała. Litania do Serca Jezusowego i procesja (dzisiaj bezpośrednio po sumie a) na tygodniu po Mszy wieczornej. W czwartek zakończenie oktawy – po Mszy świętej tradycyjne poświęcenie wianków.

3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. Bezpośrednio po Koronce do Bożego Miłosierdzia Litania do Serca Pana Jezusa już bez procesji. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W tym tygodniu kancelaria parafialna od poniedziałku do czwartku będzie czynna tylko popołudniu od 16 do 17 a w sobotę rano od 8 do 9. W piątek kancelaria nieczynna.

5. Również w tym tygodniu możliwość spowiedzi tylko na 15 min. przed Mszą świętą.

6. We wtorek wspomnienie św. Jadwigi, królowej – Msza odpustowa w kaplicy w Mąkosach Starych (par. Goryń) o godz. 18, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia odpust w Bierwcach. Suma odpustowa o 12.

7. Sakrament bierzmowania młodzieży z klas ósmych naszej parafii odbędzie się w dniu odpustu, we wtorek 29 czerwca o godz. 17. Dzisiaj o godz. 18 w kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

8. Z prasy katolickiej jest dzisiaj duży Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury.

9. W tym tygodniu z naszej parafii pożegnaliśmy śp. Bogusławę Przydatek. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a dla zmarłej prosimy o radość nieba: Wieczny odpoczynek…

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress