Wniebowstąpienie Pańskie

Łk 24, 46-53 Jezus został uniesiony do nieba

Ogłoszenia parafialne

1. W dzisiejszą niedzielę Kościół Katolicki obchodzi Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wstępujący do nieba Chrystus nadal pozostaje wśród nas w Najświętszym Sakramencie i w swoim Słowie.

2. Dziś przypada Św. Stanisława, bpa i męczennika – Głównego Patrona Polski. Z racji na niedzielę i Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego została przeniesiona na poniedziałek – 9 maja. Na Mszach św., będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny.

3. Od minionego piątku, do soboty 14 maja włącznie, na nabożeństwach majowych odmawiamy Nowennę do Ducha Świętego przygotowującą nas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego przypadającą w przyszłą niedzielę.

4. W piątek, 13-go maja, w rocznicę objawień fatimskich, o godz. 20-tej odprawimy procesję maryjną z modlitwą różańcową do pięciu stacji w Rynku Jedlińska. Przy piątej stacji, która jest przed kościołem w kaplicy Matki Bożej odmówimy Litanię Loretańską, Nowennę do Ducha Świętego i odśpiewamy Apel Jasnogórski. Z tej racji nie będzie nabożeństwa maryjnego o godz. 17:30, ani Mszy św. o godz. 18-tej. Msza będzie przed procesją o godz. 19:30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i prosimy o zabranie ze sobą lampionów.

5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. przyjdą w tym tygodniu do kościoła na spotkania w poniedziałek, wtorek i piątek na godz. 16-tą.

6. Spowiedź dzieci i ich rodzin będzie w sobotę w godz. 10:00 – 11:00.

7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii na Mszy św. o godz. 9-tej odbędzie się I Komunia św. Dzieci te zgromadzą się przed kościołem o godz. 8:45. Po błogosławieństwie dzieci przez rodziców zostanie odprawiona w kościele Msza św. Bardzo prosimy, aby podczas tej Mszy św. miejsca w kaplicach i ławkach przed amboną i krzyżem zostawić dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Mszy św. w Jedlance nie będzie.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 15-tej w Woli Bierwieckiej odbędzie się impreza plenerowa, na którą za naszym pośrednictwem zaprasza Wójt i Rada Gminy Jedlińsk oraz GCKiKF. Szczegóły na afiszu.

9. W następną przyszłą niedzielę, ulicami Radomia przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: „Życie jest bezcenne”. Rozpoczęcie Mszą Świętą w kościele św. Jana w Radomiu o godzinie 15:00. Marsz wyruszy sprzed kościoła ok. godz. 16:00, a zakończy się piknikiem rodzinnym przed Urzędem Miejskim w Radomiu. Zapraszamy na ten Marsz małżeństwa i rodziny z dziećmi.

10. Koła Różańcowe zachęcamy do wyjazdu na rejonowy zjazd w Błotnicy, który odbędzie się 16 maja w godzinach 10:00 – 14:00. Chętnych na wyjazd autokarem prosimy o zgłaszanie się w kancelarii bądź zakrystii.

11. Od dziś w każdą niedzielę, na polecenie ks. Bpa Henryka Tomasika, po Mszach św., a także każdego dnia na nabożeństwach majowych, odmawiać będziemy modlitwę o dobre przygotowanie i owoce Światowych Dni Młodzieży.

12. Przypominamy, że dziś przy Szkole w Jedlance o godz.14:00 odbędzie festyn rodzinny. Będzie możliwość honorowego oddania krwi i zarejestrowania się jako dawca szpiku kostnego. Bardzo serdecznie zachęcamy do włączenia się w tą szlachetną akcję.

13. W związku z organizacją Ulicznych Biegów Kościuszkowskich w dniu jutrzejszym Wójt Gminy Jedlińsk i Dyrekcja Szkoły Podstawowej zwraca się z uprzejmą prośbą o niekorzystanie z parkingów na ulicach: Rynek, Św. Wojciecha, Bpa Piotra Gołębiowskiego, Wareckiej i Stawnej w godzinach 7:00 – 14:00. Za utrudnienia przepraszamy.

14. Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich rozprowadzanych przez ministrantów.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress