Warto żyć ekstremalnie !

Ekstremalna Droga Krzyżowa, Jastrzębia-Błotnica 2017

W nocy z piątku na sobotę duża część osób z naszej parafii, wraz z ks. Filipem uczestniczyła w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Jastrzębi do Błotnicy. 28 km udało się pokonać dokładnie w 7 godzin i kilka sekund. Bardzo wymagająca trasa przerywana stacjami drogi krzyżowej przygotowanymi przez innych uczestników wcześniejszej edycji EDK przysporzyła uczestnikom wielu refleksji nad swoim sensem życia. Jedna ze stacji drogi krzyżowej bardzo dobrze podsumowuje potrzebę wyjścia na taką wędrówkę ze swoimi krzyżami naszego życia: Zrozumiałem, że w życiu nie chodzi o to, żeby mieć „stabilność", ale o to, by żyć ekstremalnie, wciąż pokonując siebie i swoje ograniczenia. Rozwijać się i kreować rzeczywistość, która nas otacza, a nie podporządkowywać się jej mimowolnie. Upadłem, aby powstać silniejszym, by znaleźć sens i sposób na dalsze życie. Liczymy na przyszłoroczną – drugą edycję EDK i liczymy na jeszcze większe zainteresowanie uczestnictwem w tym wydarzeniu.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress