W drodze do Kapłaństwa

al. Filip Lorenc w kaplicy seminaryjnej, 8 grudnia 2016 r.

8 grudnia 2016 Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny to dla naszej parafii ważny moment. Jeden z naszych parafian al. Filip Lorenc w kaplicy seminaryjnej w obecności licznie zgromadzonych gości wraz ze swoimi kolegami kursowymi alumnami 5 kursu, uroczyście zadeklarowali chęć bezpośredniego przygotowania się do przyjęcia  święceń diakonatu a następnie kapłaństwa. To ważna decyzja dla naszego alumna potwierdzona pozytywną opinią zarządu seminarium. Świadomość oficjalnego zadeklarowania chęci przyjęcia święceń pozwoli na jeszcze głębszy rozwój swojego powołania a także lepiej przygotować się do podjęcia ostatecznych decyzji.

Uroczystości przewodniczył ks. Bp. Adam Odzimek w asyście profesorów, wychowawców i duchowieństwa diecezji Radomskiej. Życzymy Filipowi aby dar powołania jaki otrzymał od Boga, pielęgnował, rozwijał ciesząc się Bożym błogosławieństwem i szczególną opieką dzisiejszej Niepokalanej patronki a my drodzy parafianie pamiętajmy o Filipie w naszych modlitwach.


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress