VIII Niedziela Zwykła

Łk 6, 39-45 Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za grzechy pijaństwa oraz modlitwa o siłę i chęci abstynencji dla osób nadużywających alkoholu. Niech okres Wielkiego Postu będzie zachętą dla każdego z nas do podjęcia daru abstynencji.

2. Spotkanie lektorów dorosłych dzisiaj po mszy św. wieczorowej w salce parafialnej.

3. Spotkanie scholii w każdą sobotę o godz. 11.00.

4. W Środę Popielcową 2 marca msze św. w Jedlińsku o godz. 7.00, 9.00, i 17.00. W Jedlance o 10.00 i Zawadach o 10.30. Podczas każdej mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Obowiązuje w tym dniu post ścisły. Modlitwę i post w tym dniu ofiarujmy w intencji pokoju na Ukrainie. W tym dniu rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, czyli czas duchowego przygotowania się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek o godz. 17.30. GOZKIE ŻALE w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.15. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Na mszy św. o godz. 17.00 modlimy się o nowe powołania do służby Bożej i rychłą beatyfikację bp. Piotra. W piątek spowiedź w Jedlińsku od godz. 16.30, a w kaplicach o godz. 15.00.

6. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 9.00 modlimy się w intencji żołnierzy wyklętych. Po mszy złożenie kwiatów przy pomniku.

7. W dniu dzisiejszym i w środę popielcową Caritas organizuje ogólnopolską zbiórkę do puszek jako Pomoc dla Ukrainy. Zachęcam do włączenia się w akcję.

8. W związku z dramatyczną sytuacją mieszkańców Ukrainy społeczność gminna i dekanalna organizuje wspólną zbiórkę żywności, artykułów higienicznych, kocy, pościeli, środków opatrunkowych. Dary można przywozić od poniedziałku do soboty w godz. 15.00 -18.00 do budynków straży pożarnej na terenie gminy Jedlińsk.

9. Prasa katolicka. Dzisiaj Rycerz Niepokalanej i Gość Niedzielny. Zapraszamy do lektury.

10. W tym tygodniu z naszej parafii pożegnaliśmy + Tadeusza Jurka i + Mariannę Czaple. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a dla zmarłych prosimy o radość nieba: wieczny odpoczynek ….

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress