VIII Niedziela zwykła

Łk 6, 39-45 Z obfitości serca mówią usta

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za grzechy pijaństwa oraz modlitwa o siłę i chęci abstynencji dla osób nadużywających alkoholu. Niech okres Wielkiego Postu będzie zachętą dla każdego z nas do podjęcia daru abstynencji.

2. W Środę Popielcową 6 marca msze św. w Jedlińsku o godz: 7.oo,9 .oo, i 17.oo. W Jedlance i Zawadach o 10.30. Podczas każdej mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Obowiązuje w tym dniu post ścisły. W tym dniu rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, czyli czas duchowego przygotowania się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek o godz. 17.30. GORZKIE ŻALE w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz: 16.15. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Na mszy św. o godz 17.00 modlimy się o nowe powołania do służby Bożej i rychłą beatyfikację bp. Piotra.

4. Zapraszamy na Jedlińskie Zapusty. 5 marca 2019 rozpoczęcie Uroczystości Zapustowej od godz. 13.00 z widowiskiem ścięcia śmierci o godz. 15.30 a następnie część artystyczna. Szczegóły na plakatach.

5. Pragniemy poinformować, że nasza parafia otrzymała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 1 mln 536 tys. 422 zł. na termomodernizację i wymianę ogrzewania w naszym kościele. Jest to 90% wszystkich kosztów. W ramach tego dofinansowania dokonamy: docieplenia stropu kościoła, założymy drugie zewnętrzne okna, zakupimy pompy ciepła, zainstalujemy nowe ogrzewanie podłogowe, wykonamy nową posadzkę w kościele, zainstalujemy baterie fotowoltaiczne produkujące energię, wymienimy oświetlenie na energooszczędne. W ramach tego projektu zostaliśmy zobowiązani do pokrycia 10% wartości całego projektu tj. ok. 170 tys. zł jako środków własnych. Cieszymy się bardzo, że się udało i prosimy o modlitwę o szczęśliwą realizację wszystkich prac. Rozpoczynamy więc kolejny etap – przygotowanie pełnej dokumentacji przetargowej, technicznej i wybór głównego wykonawcy. O postępie prac będziemy informować na bieżąco.

6. Informujemy także, że 28 lutego 2019 złożyliśmy również do konserwatora zabytków wniosek z pełną dokumentacją budowlaną o dofinansowanie remontu zabytkowej barokowej bramy wejściowej na plac kościelny. Uzyskaliśmy potrzebne pozwolenia. Rozstrzygnięcie konkursu na początku kwietnia.

7. Prasa katolicka. Dzisiaj Gość Niedzielny. Zapraszamy do lektury.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress