VI Niedziela Wielkanocna

J 14, 15-21 Będę prosił Ojca, a da wam Ducha Prawdy

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Nabożeństwa Majowe w naszej parafii odprawiane są w niedzielę i święta o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. W dniu dzisiejszym na mszy św. o godz. 9.00 dzieci klas trzecich przyjęły I Komunię św. Jest to wielka radość dla nas wszystkich. Gratulujemy dzieciom i rodzicom oraz polecamy ich rodziny naszej modlitwie, aby Jezus zawsze mieszkał w ich sercu. Biały Tydzień – zapraszamy dzieci wraz z rodzicami codziennie na godz. 17.30. Będziemy razem z dziećmi dziękować Matce Bożej za dar I komunii oraz modlić się na mszy św. w :

  • Poniedziałek    –  w intencji rodziców i chrzestnych
  • Wtorek            –  za babcie i dziadków
  • Środę              –  za rodzeństwo
  • Czwartek         –  w intencji Misji
  • Piątek             –  w intencji dyrekcji nauczycieli i wychowawców
  • Sobota            –  pielgrzymka dzieci do Łagiewnik

Składamy również podziękowanie dzieciom i rodzicom za dar do kościoła. Zostały ofiarowane 3 ornaty maryjne i stułę. Bóg zapłać.

3. W przyszłą niedzielę 28 maja 2017 o godz. 9.00 dzieci  z klas czwartych przeżyją rocznicę I komunii św. Próby w środę i czwartek o godz.16.00. Spowiedź dla dzieci i rodziców sobota godz. 9.00.

4. Zapraszamy  młodzież na wyjazd  na spotkanie młodych w Lednicy 3 czerwca 2017 r. Koszt wyjazdu 70 zł. Zapisy u ks. Filipa do końca tygodnia.

5. Wojt Gminy Jedlińsk i Parafia w Jedlińsku organizują 3 Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę w dniach 26 – 28 czerwca. Zapisy i informacje w sekretariacie Gminy i u ks. Filipa.

6. Pielgrzymka do Gietrzwałdu z okazji 140 rocznicy objawień i św. Lipki 17czerwca 2017. Koszt 100zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Odpowiedzialny ks. Tomasz.

7. W dniach 27 maj do 10 czerwca w parafiach naszego dekanatu będziemy przeżywać całodobowe modlitewne spotkania pod nazwą JERYCHO RÓŻAŃCOWE. Jest to odpowiedz na prośbę Maryi z Fatimy, abyśmy przez modlitwę różańcowa wypraszali dla świata, kościoła i dla nas potrzebne łaski. Uroczyste rozpoczęcie  w Jedlińsku 27 maja sobota o godz. 19.00. Podczas mszy św. inaugurującej uroczystości w naszym dekanacie przedstawicielom z poszczególnych parafii zostaną wręczone symbole : Świeca i różaniec Fatimski. Jest to równocześnie rozpoczęcie czuwania modlitewnego w naszej parafii które będzie trwało do niedzieli do godz 19.00. Podczas Jerycha można uzyskać odpust zupełny spełniając 2 warunki: – Adorację Najświętszego Sakramentu przez minimum pół godziny, – Odmówienie w kościele lub kaplicy jednej części Różańca Św. w całości połączony z rozważaniem tajemnic. Szczegółowy rozkład uroczystości znajdziemy w gablocie, na stronie internetowej parafii oraz na ulotkach na stoliku i rozdawanych przez ministrantów.

8. Prasa katolicka: Gość Niedzielny Mały Gość Niedzielny. Zapraszamy do lektury.

Dziękując za dar wspólnej niedzielnej modlitwy przyjmijcie Boże Błogosławieństwo z życzeniami dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress