V Niedziela Wielkiego Postu

J 8, 1-11 Od tej chwili już nie grzesz

Ogłoszenia Parafialne

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy doroczne Rekolekcje Wielkopostne . Prowadzi je ks. Piotr Szymański proboszcz parafii Św. Krzyża w Radomiu. Witamy Ojca rekolekcjonistę w naszej parafii i życzymy Bożego Błogosławieństwa na czas rekolekcji.

2. Program Rekolekcji: dla dorosłych poniedziałek i wtorek godz. 9.00 i 17.00 dla dzieci poniedziałek i wtorek 10.30 Jedlińsk 9.00 Zawady 11.00 Jedlanka, młodzież gimnazjalna poniedziałek i wtorek godz. 12.00. Szczegółowy program rekolekcji w gablocie i na stronie internetowej Parafii.

3. Spowiedź rekolekcyjna środa 9-13 z przerwą 10.30 – 11.00 oraz 15.00 – 17.00. W kaplicy w Zawadach 11.00 – 12.30. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w rekolekcjach oraz spowiedzi.

4. Przypominamy, że w poniedziałek, wtorek i środę nie ma Mszy św. o godz. 7.00. Zapraszamy na 9.00 lub 17.00

5. Spowiedź dla chorych w domu – sobota 19 marca 2016 w godz. 8.30- 12.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii po każdej Mszy św.

6. W najbliższy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Jedlińska. O godz. 18.30 Msza św. i bezpośrednio po Mszy św. wyruszymy na trasę Drogi Krzyżowej. Trasa i miejsca stacji pozostają bez zmian. Krzyż i rozważania: I i II stacja ministranci, III i IV stacja młodzież bierzmowana, V i VI stacja wolontariusze SDM, VII i VIII stacja lektorzy dorośli IX i X stacja Chór Parafialny, XI i XII stacja Caritas Jedlińsk, XIII i XIV Ruch Domowego Kościoła. Przypominamy, że w Zawadach w tym dniu nie ma Drogi Krzyżowej.

7. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Poświecenie palm na każdej Mszy św. w Jedlińsku oraz w kaplicach w Jedlance i Zawadach. Uroczysta Procesja z Palmami wokół Kościoła o godz. 12.00. Zapraszamy na procesję z palmami wszystkie dzieci. Po mszy św. konkurs dla dzieci na najładniejszą palmę wykonaną osobiście. Przewidziane są nagrody.

8. Indywidualne ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa można składać do puszki umieszczonej przy figurze Matki Bożej.

9. Zwracamy się do parafian z gorącą prośbą, aby świąteczne porządki na grobach na naszym cmentarzu dokonać w najbliższym tygodniu, gdyż w przyszłym tygodniu chcemy wywieź śmieci z cmentarza, aby przygotować to miejsce do Świąt. Prosimy o zrozumienie i wspólną troskę o miejsce spoczynku naszych najbliższych. Przypominamy o segregacji śmieci na cmentarzu.

10. Prasa katolicka:Gość Niedzielny a w nim: artykuł o szokujących statystykach In vitro oraz prawda o kontrowersyjnym filmie pt. Niewinne. Zapraszamy do lektury

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress