V Niedziela Wielkiego Postu

J 8, 1-11 Od tej chwili już nie grzesz

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy doroczne Rekolekcje Wielkopostne . Prowadzi je ks. Robert Kowalski z Radomia. Witamy Ojca rekolekcjonistę w naszej parafii i życzymy Bożego Błogosławieństwa na czas rekolekcji.

2. Program Rekolekcji: dla dorosłych poniedziałek i wtorek godz : 9,00 i 17.00 dla dzieci poniedziałek i wtorek 10.30 Jedlińsk 9.00 Zawady 11.00 Jedlanka ,klasy VI, VII , VIII oraz młodzież gimnazjalna poniedziałek i wtorek godz: 12.00. Szczegółowy program rekolekcji w gablocie i na stronie internetowej Parafii.

3. Spowiedź rekolekcyjna środa 9.30 -12.00 oraz 15.00 – 17.00. W kaplicy w Zawadach 11.00 – 12.00. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w rekolekcjach oraz spowiedzi.

4. Przypominamy, że w poniedziałek, wtorek i środę nie ma mszy św. o godz. 7.00 . Zapraszamy na 9.00 lub 17.00.

5. Spowiedź dla chorych w domu – sobota 13 kwietnia 2019 w godz. 8.30- 12.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii po każdej Mszy św.

6. W najbliższy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Jedlińska . O godz: 18.30 msza św. i bezpośrednio po mszy św. wyruszymy na trasę Drogi Krzyżowej. Trasa i miejsca stacji pozostają bez zmian. Rozważania czytają i niosą krzyż mieszkańcy następujących miejscowości: stacja I i II JEDLIŃSK, III i IV WOLA GUTOWSKA, V i VI ZAWADY STARE, VII i VIII ZAWADY NOWE , IX i X PŁASKÓW XI i XII JEDLANKA XIII i XIV JANKI i JÓZEFÓW. Rozważania drogi krzyżowej do odebrania w zakrystii. Druhów strażaków prosimy o zapewnienie bezpieczeństwa. Na drogę krzyżową przynosimy świece lub lampiony.

7. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Poświecenie palm na każdej mszy św. w Jedlińsku oraz w kaplicach w Jedlance i Zawadach. Uroczysta Procesja z Palmami wokół Kościoła o godz. 12.00. Zapraszamy na procesję z palmami wszystkie dzieci. Po mszy św. konkurs dla dzieci na najładniejszą palmę wykonaną osobiście. Przewidziane są nagrody.

8. Indywidualne ofiary na kwiaty do grobu P. Jezusa można składać do puszki umieszczonej przy figurze Matki Bożej.

9. W tym tygodniu zostały wywiezione śmiecie z cmentarza w ilości 6 720 kg. Prosimy o uporządkowanie grobów na zbliżające się święta. Przypominamy o segregacji śmieci na cmentarzu.

10. Dzisiaj dobrowolnymi ofiarami do puszek wspieramy chorą na porażenie mózgowe i padaczkę Martynkę Owczarek. Martynka ma 9 lat mieszka w Wielogórze. Dziękujemy w imieniu rodziców za wsparcie.

11. W przyszłą niedzielę natomiast Parafialny Zespół Caritas i Szkolne Koło Caritas organizuje akcję Caritas – Pola Nadziei. Będziemy przed Kociołem rozdawać żółte żonkile i zbierać ofiary do puszek dla chorych w hospicjach oraz na zakup łóżek rehabilitacyjnych. Prosimy o wsparcie tej akcji.

12. Prasa katolicka: Gość Niedzielny. Zapraszamy do lektury.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress