Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

J 20, 19-23 Jezus daje Ducha Świętego

Ogłoszenia parafialne

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy pamiątkę Zesłania Ducha Św. na Apostołów zgromadzonych w wieczerniku. Jest to dzień rozpoczęcia publicznej działalności Kościoła. Kończymy okres wielkanocny .

2. Jutro święto NMP Matki Kościoła. W parafii Błotnica odpust.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz 18.00 modlimy się w intencji nowych powołań oraz o rychłą beatyfikacje Bp. Piotra. W piątek spowiedź o godz 15.00 w kaplicy w Zawadach i Jedlance, a w Jedlińsku o godz 17.30. W sobotę msza o Niepokalanym Sercu Maryi o godz 7.00. Przypominamy również, że w każdy piątek o 17.30 adoracja Najświętszego sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.

4. W tym tygodniu w dni powszednie spowiedź 15 min. przed mszą św. Informujemy również, że od dnia dzisiejszego możemy wszyscy bez ograniczeń ilościowych uczestniczyć we mszy św. z zachowaniem środków ostrożności (odległość i maseczki ). Zapraszamy więc do wspólnej modlitwy.

5. DEKRET BP. HENRYKA odwołujący dyspensę od niedzielnej mszy św.: Uwzględniając aktualne decyzje władz państwowych, stosownie do wskazań Przewodniczącego Konferencji Episkopatu zawartych w Komunikacie z dnia 27 maja 2020 roku – odwołuję dyspensę dotyczącą zwolnienia z obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej. Udział w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej jest wyrazem naszej wdzięczności wobec Jezusa Chrystusa za całe dzieło zbawienia świata. Jest także wyznaniem naszej wiary i wierności Chrystusowi. Jednocześnie przypominam, że do uroczystości Trójcy Świętej czyli 7 czerwca 2020 r. trwa okres wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej. Zapraszam do tego ważnego wyznania wiary i wierności Chrystusowi przez wypełnienie obowiązku spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

6. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach majowych w kościele, a szczególnie przy figurach w swoich miejscach zamieszkania. Dziękuję za piękne świadectwo wiary i podtrzymywanie katolickich tradycji maryjnych.

7. Uroczystość Bożego Ciała w przyszłym tygodniu 11 czerwca. Msze św. w Jedlińsku o godz 7,9.12,17, a w kaplicach o godz. 10.30. W związku z ograniczeniami zgromadzeń poza kościołem do 150 osób, uroczystej procesji Bożego Ciała ulicami Jedlińska nie będzie. Natomiast po mszy św. o godz 12.00 w asyście bijących dzwonów wyruszy procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy w tym dniu do uczestnictwa we mszy św.

8. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 18.30 po mszy św. wieczorowej a w niedzielę o godz. 16.30.

9. Prasa katolicka: Rycerz Niepokalanej i Duży Gość Niedzielny znajdziemy na stoliku pod chórem. Zapraszamy do lektury.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress