Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

J 7, 37-39 Strumienie wody żywej

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy pamiątkę Zesłania Ducha Świętego na Apostołów i Matkę Najświętszą zgromadzonych w Wieczerniku. Jest to dzień rozpoczęcia publicznej działalności Kościoła. W liturgii jest to zakończenie okresu wielkanocnego.

2. Nabożeństwo czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele odprawiane jest codziennie, także w niedzielę, po mszy wieczornej.

3. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do czwartku również tylko popołudniu od godz. 16, a w sobotę rano od godz. 8. W piątek kancelaria będzie nieczynna. Spowiedź jedynie na 15 min. przed każdą Mszą świętą.

4. Jutro przypada liturgiczne święto NMP Matki Kościoła. Msze święte w porządku powszednim o godz. 7 i 18. W tym dniu przypada zapowiadany już odpust w Błotnicy oraz dekanalny Zjazd Kół Różańcowych. Ze względu na małe zainteresowanie (zgłosiło się tylko 5 osób) wyjazd na to wydarzenie we własnym zakresie.

5. Także jutro przypada kolejna rocznica urodzin ks. bpa Piotra Gołębiowskiego. Prośmy w naszych prywatnych modlitwach o jego rychłą beatyfikację.

6. W czwartek wypada liturgiczne święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o kapłanach bliskim naszemu sercu oraz pracujących w naszej parafii.

7. Z prasy katolickiej jest Gość Niedzielny, a w nim: płyta z nagraniami z czerwca 1979 r. z pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski oraz artykuł o srebrnym jubileuszu kapłaństwa min. naszego ks. Proboszcza, który w tym roku przeżywa 25. rocznicę swoich święceń.

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Barbarę Oszczygieł i Piotra Marszałka. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek…

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress