Uroczystość zesłania Ducha Św.

J 14, 15-16. 23b-26 Duch Święty was wszystkiego nauczy

Ogłoszenia parafialne

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy pamiątkę Zesłania Ducha Św. na Apostołów zgromadzonych w wieczerniku. Jest to dzień rozpoczęcia publicznej działalności Kościoła. Kończymy okres wielkanocny. Ofiary zbierane na tacę w dniu dzisiejszym w całej diecezji przeznaczamy na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

2. W dniu dzisiejszym na mszy św. o godz.9.00 dzieci klas trzecich przyjęły I Komunię św. Jest to wielka radość dla nas wszystkich. Gratulujemy dzieciom i rodzicom oraz polecamy ich rodziny naszej modlitwie, aby Jezus zawsze mieszkał w ich sercu. Biały Tydzień – zapraszamy dzieci wraz z rodzicami codziennie na godz. 17.30. Będziemy razem z dziećmi dziękować Matce Bożej za dar I komunii oraz modlić się na mszy św w:

• Poniedziałek – w intencji rodziców i chrzestnych
  • Wtorek – za babcie i dziadków
  • Środę – za rodzeństwo
  • Czwartek – w intencji dyrekcji, wychowawców i nauczycieli
  • Piątek – w intencji misji
  • Sobota -pielgrzymka dzieci do Łagiewnik

Składamy również podziękowanie dzieciom i rodzicom za dar do kościoła. Została ofiarowana piękna stylowa kadzielnica oraz 6 komży liturgicznych.

3. Jutro święto NMP Matki Kościoła. W parafii Błotnica odpust i spotkanie Kół Różańcowych z naszego Dekanatu. Wyjazd o godz. 9.00 spod kościoła. Zapisy jeszcze dzisiaj po mszach św.

4. Rocznica I komunii św. dla dzieci z klas IV w przyszłą niedzielę 22 maja 2016 o godz.9.00. Spowiedź dzieci i rodziców w sobotę o 10.00. Próby dla dzieci wtorek i piątek o godz. 16.00

5. Nabożeństwa Majowe w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 16.30

6. Prasa katolicka: dzisiaj Miłujcie się ,Mały i Duży Gość Niedzielny a w nim dodatek – 35 lat po zamachu na Jana Pawła II – nowe fakty i informacje. Zapraszamy do lektury.