Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Łk 24, 46-53 Jezus został uniesiony do nieba

Ogłoszenia Duszpasterskie

1. W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wstępujący do nieba Chrystus nadal pozostaje wśród nas przez swoje słowo i sakramenty święte, szczególnie przez sakrament Eucharystii. Korzystajmy z tej obecności Chrystusa wśród nas i prośmy o potrzebne łaski w wypełnianiu Jego woli na każdy dzień.

2. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy w minionym miesiącu zbierali się przy figurach i w kaplicach na śpiewanie Litanii Loretańskiej. Obecnie rozpoczęliśmy natomiast miesiąc czerwiec, w tradycji Kościoła poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Litania do Serca Pana Jezusa będzie odmawiana codziennie, także w niedzielę, po mszy wieczornej.

3. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do czwartku tylko popołudniu od godz. 16, a w sobotę rano od godz. 8. W piątek kancelaria będzie
nieczynna.

4. W tym tygodniu przypadają również pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Z tej racji spowiedź w piątek w kaplicach w Jedlance i w Zawadach od godz. 15.00, a w kościele w Jedlińsku od godz. 17.30. W pozostałe dni w tym tygodniu spowiedź jedynie na 15 minut przed każdą Mszą świętą.

5. Kołom Różańcowym sygnalizujemy, że w poniedziałek 10 czerwca odbędzie się pielgrzymka wspólnot Żywego Różańca z naszego dekanatu do sanktuarium w Błotnicy. Kołom Różańcowym z naszej parafii wyznaczono poprowadzenie 3-ciej tajemnicy różańcowej. Chętnych na wyjazd autokarem prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.

6. Przypominamy, że dzisiaj po mszy wieczornej odbędzie się w sali katechetycznej spotkanie lektorów dorosłych przełożone z zeszłej niedzieli.

7. Na prośbę Pana Dyrektora Ryszarda Dziury przekazujemy informację, że w czasie dzisiejszego festynu na terenie Szkoły Podstawowej w Jedlance w godz. od 15 do 18, będzie przeprowadzana zbiórka krwi i rejestracja dawców szpiku na rzecz ciężko chorej Martyny Malewicz, pochodzącej z Jedlanki.

8. Z prasy katolickiej jest Gość Niedzielny, a w nim artykuły: o nowo wyświęconych kapłanach naszej diecezji oraz złotym jubileuszu święceń kapłańskich Księdza Biskupa Henryka Tomasika.

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Mariannę Chudzik, Józefa Witkowskiego i Irenę Muchę. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek…

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress