Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Mk 16, 15-20 Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wstępujący do nieba Chrystus nadal pozostaje wśród nas przez swoje słowo, sakramenty święte, szczególnie zaś Eucharystię. Korzystajmy z tej obecności Chrystusa wśród nas i prośmy o potrzebne łaski w wypełnianiu Jego woli w naszym codziennym życiu.

2. Przypominamy, że dzisiaj wieczorem o godzinie 20-tej z racji kolejnej rocznicy objawień fatimskich odprawimy procesję maryjną z modlitwą różańcową. Przy piątej stacji, która będzie przed kościołem w kaplicy M. Bożej odmówimy Litanię Loretańską i zaśpiewamy Apel Jasnogórski. Prosimy o zabranie na procesję lampionów lub świec z ochraniaczami. Ze względu na procesję nie będzie dzisiaj nabożeństwa majowego w kościele o godz. 16.30.

3. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do czwartku tylko w godzinach popołudniowych, a w piątek i sobotę w godzinach rannych. Szczegóły na informacji wywieszonej przed kancelarią.

4. O korzystanie z sakramentu spowiedzi w tym tygodniu prosimy rano 15 minut przed Mszą świętą a popołudniu w czasie nabożeństw majowych. Przy tej okazji zachęcamy wszystkich do licznego udziału w nabożeństwach majowych na tygodniu o godz. 17.30.

5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej przyjdą w tym tygodniu na próbę w poniedziałek, środę i piątek na godz. 16.30. Spowiedź dzieci i ich rodzin odbędzie się w sobotę o godz. 9.00.

6. W najbliższy piątek z naszej parafii wyruszy pielgrzymka autokarowa kandydatów do bierzmowania do Sandomierza, do grobu Sługi Bożego ks. Bpa P. Gołębiowskiego. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 6.30.

7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii na Mszy św. o godz. 9-tej odbędzie się uroczystość I Komunii świętej dzieci klas III Szkół Podstawowych. Dzieci te zgromadzą się przed kościołem o godz. 8.45. Po błogosławieństwie przez rodziców zostanie odprawiona w kościele uroczysta Msza św. Bardzo prosimy, aby w kościele podczas tej Mszy św. miejsca w kaplicach i ławkach pod amboną i krzyżem zostawić dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

8. Z racji uroczystości I Komunii świętej w przyszłą niedzielę Msza święta w kaplicy w Zawadach odbędzie się wyjątkowo o 14.30. Msza święta w kaplicy w Jedlance jak zwykle o 10.30.

9. Przyszła niedziela jest również dniem imienin naszej katechetki s. Iwony Oraniec. Msza w intencji dostojnej solenizantki o godz. 12.00.

10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Kazimierza Dobrowolskiego z Nart. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a dla zmarłego prosimy o łaskę zbawienia. Wieczny odpoczynek.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress