Uroczystość Trójcy Świętej

J 16, 12-15 Wszystko, co ma Ojciec jest moje. Duch z mojego weźmie i wam oznajmi.

Ogłoszenia parafialne

1. W dniu dzisiejszym o godz. 9.00 dzieci z klas czwartych przeżyją Uroczystość Rocznicy I Komunii św. Polecamy naszym modlitwom dzieci i ich rodziny prosząc o żywą wiarę i radość z życia w przyjaźni z Chrystusem.

2. Zapraszamy dziewczynki chętne do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała na próbę w poniedziałek o godz. 16.00.

3Odbiór zdjęć z I komunii św. – wtorek 24.05.2016 w salce katechetycznej. Dla dzieci z Jedlanki i Zawad o godz. 17.00 a Jedlińska o godz. 18.30. Zapraszamy rodziców.

4Uroczystość Bożego Ciała czwartek 26 maja 2016r. Msze św. w tym dniu w naszej świątyni o godz. 7.00 ,9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicach w Jedlance i Zawadach mszy św. nie będzie. Zapraszamy mieszkańców naszej parafii do uczestnictwa w mszy św. i procesji do czterech ołtarzy. Trasa procesji : Rynek ul. Pocztowa i św. Wojciecha.
I OŁTARZ przy pomniku w parku. Przygotowują go strażacy przy współpracy Gminnego Centrum Kultury.
II OŁTARZ przy pomniku św. Floriana. Przygotowują Rzemieślnicy przy pomocy mieszkańców Jedlińska
III OŁTARZ przy Figurce Matki Bożej na skrzyżowaniu ul. Wareckiej i św. Wojciecha. Przygotowują Kręgi Oazy Rodzin.
IV OŁTARZ Kaplica Matki Bożej przed Kościołem. Przygotowują Koła Różańcowe i Liturgiczna Służba Ołtarza.
Mieszkańców Jedlińska prosimy o pomoc i zaangażowanie oraz dekoracje naszych mieszkań na trasie procesji. Dajmy dobre świadectwo naszej wiary w Jezusa Eucharystycznego i okażmy w ten sposób gotowość do przyjęcia Go do naszych domów. Do udziału w procesji zapraszamy orkiestrę, Liturgiczna Służbę Ołtarza ,koła Rózańcowe, dziewczęta do sypania kwiatków, wszystkich niosących feretrony, sztandary i różaniec.

Oktawa Bożego Ciała nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Bezpośrednio po nabożeństwie procesja a następnie msza św. W niedzielę procesja bezpośrednio po sumie.

5. Prasa Katolicka : Gość Niedzielny a w nim artykuł – Dlaczego warto uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży oraz zwyczajna nauczycielka ze Szczecina tez może być mistyczką. Zachęcamy do lektury.

6. W tym tygodniu z naszej parafii pożegnaliśmy śp. Krzysztofa Bujanowicza i Andrzeja Kwietnia. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a dla zmarłych prosimy o łaskę życia wiecznego. Wieczny odpoczynek ……Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress