Uroczystość Trójcy Świętej

J 16, 12-15 Duch Prawdy doprowadzi was do całej prawdy

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Uroczystość Bożego Ciała czwartek 20 czerwca 2019 r. Msze św. w tym dniu w naszej świątyni o godz. 7.00 ,9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicach w Jedlance i Zawadach mszy św. nie będzie . Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w mszy św. i procesji do czterech ołtarzy. Po mszy św. o godz. 11.00 wyruszymy na trasę procesji : Rynek ul. Pocztowa i św. Wojciecha.
I OŁTARZ przy pomniku w parku. Przygotowują go strażacy przy współpracy Gminnego Centrum Kultury.
II OŁTARZ przy pomniku św. Floriana. Przygotowują Rzemieślnicy i mieszkańcy Jedlińska
III OŁTARZ przy Figurce Matki Bożej na skrzyżowaniu ul. Wareckiej i św. Wojciecha. Przygotowują Kręgi Oazy Rodzin.
IV OŁTARZ Kaplica Matki Bożej przed Kościołem. Przygotowują Koła Różańcowe wraz z siostrami.
Zapraszamy dziewczynki chętne do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała na próbę w poniedziałek o godz. 16.00. Mieszkańców Jedlińska prosimy o pomoc i zaangażowanie oraz dekoracje naszych mieszkań na trasie procesji. Dajmy dobre świadectwo naszej wiary w Jezusa Eucharystycznego i okażmy w ten sposób gotowość do przyjęcia Go do naszych domów. Do udziału w procesji zapraszamy orkiestrę, chór, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Koła Różańcowe, dziewczęta do sypania kwiatków, wszystkie dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w uroczystych strojach, wszystkich niosących feretrony, sztandary i różaniec . W tym dniu mszysz w kaplicach nie będzie. Oktawa Bożego Ciała msza św. o godz. 18.00 a następnie litania do Serca Jezusowego i procesja eucharystyczna. W niedzielę procesja bezpośrednio po sumie.

2. ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO dla dzieci i młodzieży 19 czerwca w kościele w Jedlińsku o godz. 11.30 natomiast w kaplicy w Jedlance i Zawadach o godz. 9.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, dyrekcje, nauczycieli oraz rodziców na wspólne dziękczynienie za rok szkolny. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego na każdej mszy św. w poniedziałek i wtorek oraz 15 min przed mszą św.

3. V PIELGRZYMKA ROWEROWA Jedlińsk – Częstochowa 3-5 lipca. Zapisy w sekretariacie Gminy oraz kancelarii parafialnej. Zapewniamy noclegi, posiłki, powrót autokarem, ubezpieczenie. Rozpoczęcie 3 lipca o 7.00 mszą św i wyjazd na trasę. Szczegóły na plakatach i str. Parafii i gminy. Zapraszamy wszystkich chętnych

4. W przyszła niedzielę po mszach św. organizujemy zbiórkę do puszek na leczenie i rehabilitację Maksia Nowakowskiego z Radomia chorego na głęboki autyzm. Zachęcamy do wsparcia tej akcji.

5. Prasa Katolicka : Mały i duży Gość Niedzielny. W dużym gościu artykuł o ciemnej stronie Internetu – artykuł dla rodziców i dziadków, a w małym opaska dla dzieci. Zapraszamy do lektury.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress