Uroczystość Trójcy Świętej

Mt 28, 16-20 Idźcie i nauczajcie wszystkie narody

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Świętej Trójcy. Na mszy św. o godz. 9.00 rocznica I komunii św.

2. Uroczystość Bożego Ciała czwartek 31 maja 2018 r. Msze św. w tym dniu w naszej świątyni o godz. 7.00 ,9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicach w Jedlance i Zawadach mszy św. nie będzie . Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w mszy św. i procesji do czterech ołtarzy. Po mszy św. o godz. 11.00 wyruszymy na trasę procesji : Rynek ul. Pocztowa i św. Wojciecha.

I OŁTARZ przy pomniku w parku. Przygotowują go strażacy przy współpracy Gminnego Centrum Kultury.
II OŁTARZ przy pomniku św. Floriana . Przygotowują Rzemieślnicy i mieszkańcy Jedlińska
III OŁTARZ przy Figurce Matki Bożej na skrzyżowaniu ul. Wareckiej i św. Wojciecha. Przygotowują Kręgi Oazy Rodzin.
IV OŁTARZ Kaplica Matki Bożej przed Kościołem. Przygotowują Koła Różańcowe wraz z siostrami.

Zapraszamy dziewczynki chętne do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała na próbę we wtorek o godz. 16.00. Prosimy szczególnie wszystkie dziewczynki z grupy I komunijnej i rocznicowej oraz dziewczynki z klas młodszych. Mieszkańców Jedlińska prosimy o pomoc i zaangażowanie oraz dekoracje naszych mieszkań na trasie procesji. Dajmy dobre świadectwo naszej wiary w Jezusa Eucharystycznego i okażmy w ten sposób gotowość do przyjęcia Go do naszych domów. Do udziału w procesji zapraszamy orkiestrę, chór, Liturgiczną Służbę Ołtarza ,Koła Różańcowe, dziewczęta do sypania kwiatków, wszystkie dzieci pierwszokomunijne w uroczystych strojach, wszystkich niosących feretrony, sztandary i różaniec. Oktawa Bożego Ciała msza św. o godz. 18.00 a następnie litania do Serca Jezusowego i procesja eucharystyczna. W niedzielę procesja bezpośrednio po sumie.

3. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź o 15.00 w Zawadach a o 17.00 w Jedlińsku. W sobotę msza i modlitwy o Niep.Ser. Maryi o godz.7.00.

4. Miło nam poinformować, że nasz alumn Filip Lorenc w dniu wczorajszym przyjął z rąk ks. Bp. Henryka Tomasika świecenia kapłańskie. Dzisiaj natomiast o godz. 12.00 odprawi swoja pierwsza mszę św. Prymicyjną na która bardzo serdecznie zapraszamy. Gratulujemy Filipowi i jego rodzicom i życzmy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w posłudze w winnicy Pańskiej.

5. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania zapraszamy na próby w poniedziałek i środę o godz. 16.30.

6. Prasa Katolicka : Gość Niedzielny. Zapraszamy do lektury.

7. W ostatnim czasie z naszej parafii pożegnaliśmy śp Kazimierza Dobrowolskiego, Krzysztofa Witkowskiego i Janinę Majcher. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a dla zmarłych prosimy o łaskę życia wiecznego. Wieczny odpoczynek…

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress