Uroczystość Trójcy Świętej

J 3, 16-18 Bóg posłał swojego Syna na świat, aby świat został zbawiony

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj na mszy św. o godz. 12.00 będziemy się modlić w intencji rzemieślników i wszystkich osób prowadzących działalność gospodarczą. Zapraszamy do uczestnictwa.

2. Pielgrzymka do Gietrzwałdu i św. Lipki wyjazd 17.06 2017 o godz.4.00 z placu przed kościołem. Prosimy o wcześniejsze podanie nr pesel. Są jeszcze wolne miejsca.

3Uroczystość Bożego Ciała   czwartek 15 czerwca 2017r. Msze św. w tym dniu w naszej świątyni o godz. 7.00 ,9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicach w Jedlance i Zawadach mszy św. nie będzie. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa  w mszy św. i procesji  do czterech ołtarzy. Trasa procesji: Rynek ul. Pocztowa i św. Wojciecha.

  • I OŁTARZ  przy pomniku w parku. Przygotowują go strażacy przy współpracy Gminnego Centrum Kultury.
  • II OŁTARZ przy pomniku św. Floriana . Przygotowują Rzemieślnicy i mieszkańcy Jedlińska
  • III OŁTARZ  przy Figurce Matki Bożej na skrzyżowaniu ul. Wareckiej  i św. Wojciecha. Przygotowują Kręgi Oazy Rodzin.
  • IV OŁTARZ  Kaplica Matki Bożej przed Kościołem. Przygotowują Koła Różańcowe wraz z siostrami.

Zapraszamy dziewczynki chętne do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała na próbę we worek o godz. 16.00. Mieszkańców Jedlińska prosimy o pomoc i zaangażowanie  oraz dekoracje naszych mieszkań na trasie procesji. Dajmy dobre świadectwo naszej wiary w Jezusa Eucharystycznego i okażmy w ten sposób gotowość do  przyjęcia Go do naszych domów. Do udziału w procesji zapraszamy orkiestrę, Liturgiczna Służbę Ołtarza, Koła Różańcowe, dziewczęta do sypania kwiatków, dzieci pierwszokomunijne w uroczystych strojach, wszystkich niosących feretrony, sztandary i różaniec. Oktawa Bożego Ciała  msza św. o godz. 18.00 a następnie litania do Serca Jezusowego i procesja eucharystyczna. W niedzielę procesja bezpośrednio po sumie.

4. Miło nam poinformować, że nasz alumn Filip Lorenc w dniu wczorajszym przyjął z rąk ks. Bp. Piotra Turzyńskiego świecenia diakonatu. Gratulujemy Filipowi i jego rodzicom i życzmy aby ten ostatni etap przygotowujący do święceń kapłańskich przepełniony był otwartością na Boga i drugiego człowieka.

5. Wójt, Rada Gminy i Gminne Centrum Kultury zapraszają na Sobótkę 18 czerwca od godz. 15.00 w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedlińsku. Szczegóły znajdziemy na plakatach.

6. Płyty i zdjęcia z I komunii św. do odebrania u ks. Tomasza

7. Prasa Katolicka: Gość Niedzielny a w nim śpiewnik z pieśniami na Boże Ciało. Zapraszamy.

8. Informujemy, że w tym roku i wieniec dożynkowy przygotowują mieszkańcy Zawad St. i Janek.

9. W tym tygodniu z naszej parafii pożegnaliśmy śp. Jana Stelmacha. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a dla  zmarłego  prosimy  o łaskę życia wiecznego. Wieczny odpoczynek…

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress