Szlachetna Paczka 2018

Jedlińsk - akcja Szlachetnej Paczki 2018

„Ani tysiąc słów nie wyrazi, ani żaden podarunek nie odda tego, co powiedzą szczęśliwe oczy”.

Od 13 lat Parafialny Zespół CARITAS w Jedlińsku, angażuje się  w przygotowanie paczek żywnościowych z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Zgodnie z sugestią Papieża Franciszka, upominki trafią do osób starszych, samotnych i cierpiących.

W zbiórkę żywności , która odbyła się 7 i 8 grudnia  2018 r, zaangażowało się Szkolne Koło CARITAS działające w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Jedlińsku.

30 uczniów, ubranych w koszulki CARITAS i zaopatrzonych w ulotki wraz  z opiekunem p. katechetką Urszulą Chudzik, zachęcało kupujących do podzielenia się produktami spożywczymi.

Przyjazny gest serdeczności ofiarowali  właściciele sklepów:

  • Państwu Teodozji i Markowi Jaworskim z Jedlińska
  • Panu Zdzisławowi Mroczkowskiemu – ze sklepu  „Stokrotka” w Jedlińsku
  • Właścicielom sklepu „Stokrotka” – w Jedlińsku (przy cmentarzu)
  • Panom Adamowi i Grzegorzowi Imiołkom z Jedlanki
  • Panu Władysławowi Doboszowi – ze sklepu ”Piotr” z Woli Gutowskiej

Parafialny Zespół CARITAS, dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się  w zbiórkę żywności. Łącznie zebranych zostało prawie 800 kg, były to takie produkty jak: mąka, cukier, makarony, kasze, olej, konserwy, słodycze. Dziękujemy również  anonimowym darczyńcom  z naszej parafii, którzy zakupili świąteczne wędliny i cytrusy do paczek.

15 grudnia członkowie Parafialnego Zespołu CARITAS, wraz z kapłanami  ks. Proboszczem Grzegorzem Wójcikiem i ks. wikariuszem Piotrem Klepaczewskim rozwieźli świąteczne upominki dla 59 osób z naszej parafii, ofiarując je wraz ze słowem wsparcia, pocieszeniem i świątecznymi życzeniami. Dziękujemy za wszystkie przyjazne gesty parafianom, przygotowującym paczki, rozwożącym i otrzymującym.

„Uszczęśliwianie jest największym szczęściem. Ale również doznawanie wdzięczności to radość”

Marek Malinowski  – Prezes PZ CARITAS –

Inf. Przygotowała – Bożena Cieślak

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress