Świąteczne Paczki „CARITAS”

Parafialny Zespół „CARITAS”

Tak jak co roku wspólnie z proboszczem parafii pw. Ap. Piotra i Andrzeja w Jedlińsku, Parafialny Zespół „CARITAS”  przygotował świąteczne paczki dla  rodzin znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji materialnej.

Zbiórka żywności odbyła się w 3 sklepach w Jedlińsku i 1 w Jedlance. W przygotowania włączyło się Szkolne Koło „CARITAS” ze Szkoły Podstawowej w Jedlińsku. Dzięki zaangażowaniu opiekuna Koła oraz otwartym sercom mieszkańców zebrano ponad 500 kg produktów spożywczych.

Przygotowano 46 paczek żywnościowych zawierających nie tylko podstawowe artykuły spożywcze ( mąka, cukier , kasza, ryż, olej, herbata) ale również te łączące się z bardziej uroczystym „ świętowaniem”  Bożego Narodzenia.

Do każdej paczki dołożono słodycze i owoce oraz  szlachetne wędliny ( ufundowane przez indywidualnych sponsorów).

Wszystkie paczki zostały dostarczone 17 grudnia 2016 r. przez  członków Parafialnego Zespołu CARITAS wraz księżmi lub siostrami zakonnymi dla rodzin lub osób samotnych, starszych oczekujących nie tylko pomocy rzeczowej ale  również wsparcia, słowa otuchy i świątecznych życzeń.

Podziękowaniem dla wszystkich ofiarodawców i zaangażowanych było zadowolenie, a nierzadko wzruszenie do łez obdarowanych.

Bożena Cieślak

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress