Spotkanie wigilijne Parafialnego Zespołu CARITAS

15 grudnia 2018 r. na świątecznym stole zapłonęła wigilijna świeca.

Zanim odczytana została Ewangelia wg Świętego Łukasza, opowiadająca  o Narodzeniu Pana Jezusa, połamaliśmy się opłatkiem. Ksiądz proboszcz Grzegorz Wójcik podziękował wszystkim członkom Parafialnego Zespołu CARITAS za całoroczną pracę i zaangażowanie.

Słowa szczególnego podziękowania skierował do wolontariuszek, p. Elżbiety Miga, Teodozji Bień, Stanisławy Dobosz, Grażyny Mularskiej, które każdego tygodnia pełnią posługę dla potrzebujących.

„Świeca CARITAS, która płonie na naszym stole – powiedział ks. proboszcz – jest czerwonej barwy. W liturgii kolor czerwony oznacza cierpienie, ale w naszej kulturze, czerwień to  również symbol miłości. Rozsiewajmy tę miłość wokół, a sprawimy że będzie mniej łez, bólu i cierpienia”.

A gdy z serca do serca popłynęły wzajemne ciepłe, serdeczne słowa, skierowane do księdza proboszcza i ks. Dawida Karasia, oraz wszystkich obecnych, prezes Zespołu  dziękując  złożył wszystkim życzenia świąteczne  wraz z mottem do pracy na kolejny Nowy 2019 Rok:

„ Mam nadzieję, że nie zabraknie nam miłości do ludzi ,którzy czują się samotni
i potrzebują  jakiejkolwiek pomocy. To dzięki tym ludziom możemy chociaż trochę ,
w sposób często nieudolny, realizować Ewangelię naszego Pana i Zbawiciela”.

 

Marek Malinowski  – Prezes PZ CARITAS –

Inf. przygotowała – Bożena Cieślak

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress