Razem, możemy wiele! 1000 żonkili zakwitło nadzieją!

2019.04.14 akcja Parafialnego Zespołu CARITAS

Pola Nadziei – to ogólnopolska kampania społeczna, której głównym celem jest promowanie i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy osób chorych na  nowotwory oraz  przygotowanie dzieci i młodzieży do pomocy chorym i cierpiącym.

W tegoroczną akcję włączył się również Parafialny Zespół „CARITAS” w Jedlińsku i Szkolne Koło Caritas Zespołu Szkolno Przedszkolnego  w Jedlińsku.

14 kwietnia b.r ( w Niedziele Palmową), po każdej mszy świętej, odprawionej w kościele w Jedlińsku i kaplicach w Jedlance i  Zawadach, członkowie PZC , wspólnie z młodzieżą szkolną, oferowali  kwiaty – wiosenne żonkile będące symbolem  wiosny i nadziei.

„Nadzieja, bierze nas w ramiona, ociera łzy i mówi, że dziś, jutro,
a może za dwa dni, wszystko będzie dobrze, a my ośmielamy się w to wierzyć” (cyt).

Dzięki  zaangażowaniu członków Parafialnego Zespołu  CARITAS oraz młodzieży szkolnej  a przede wszystkim otwartemu sercu parafian, zebranych zostało 3.300 zł, które zostały przeznaczone na najpilniejsze potrzeby hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu, w tym na zakup sprzętu do pielęgnacji chorych.

Bóg zapłać !

 

Prezes PZC –Marek Malinowski

Informację przygotowała –Bożena Cieślak

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress