Pielgrzymka do Włoch

Pielgrzymka do Włoch, 11-18.03 2017 r.

PIELGRZYMKA DO WŁOCH (9 dni)

RZYM – WATYKAN – MONTE CASSINO – NEAPOL – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE ST. ANGELO – LANCIANO – MANOPELLO – PADWA – WENECJA – WIEDEŃ (KAHLENBERG)

Termin: 10-18.03.2017                  Cena: 1500 zł + 80€ (na osobę)

 1. Dzień 10.03.2017 (piątek)

Msza Św. o godz. 21:00 (godziny do potwierdzenia). Po Mszy podstawienie autokaru, zajmowanie miejsc i wyjazd z Polski w kierunku Włoch o godz. 22:00. Przejazd przez Czechy i Austrię.

 1. Dzień 11.03.2017 (sobota)

Przyjazd do hotelu w okolicach Rzymu, zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

 1. Dzień 12.03.2017 (niedziela)

Przejazd do chrześcijańskiej stolicy Watykanu. Udział w modlitwie Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem (spotkanie jest uzależnione od obecności Ojca Świętego w tym dniu w Watykanie). Indywidualna modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II. Zwiedzanie Bazyliki i Placu Św. Piotra, Zamek i Most Św. Anioła. Obiadokolacja.Nocleg.

 1. Dzień 13.03.2017 (poniedziałek)

Śniadanie. Przyjazd do Rzymu. Zwiedzanie zaczniemy od Bazyliki Św. Jana na Lateranie i Święte Schody. Następnie spacer po historycznym centrum Wiecznego Miasta, a więc: Kolosseum, Forum Romanum, Panteon, Łuk Konstantyna, Kapitol, Plac Wenecki, Piazza Navona, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami hiszpańskimi, Fontannę di Trevi. Obiadokolacja. Nocleg.

 1. Dzień 14.03.2017 (wtorek)

Śniadanie. Przejazd na Monte Casino – chwila zadumy na polskim cmentarzu wojennym, na którym wśród swoich żołnierzy pochowany jest gen. Władysław Anders. Zwiedzanie Opactwa Benedyktynów. Przejazd do Neapolu – spacer uliczkami miasta: Piazza del Plebiscito, Pałac Królewski wraz z zamkiem Castel Nuovo zakończony na uroczym Molo Beverello. Obiadokolacja. Nocleg.

 1. Dzień 15.03.2017 (środa)

Śniadanie. Zwiedzanie San Giovanni Rotondo – miejsca, gdzie żył i zmarł św. Ojciec Pio (grób, kościół, cela, krucyfiks, konfesjonał, droga krzyżowa w parku, Szpital Ulgi w Cierpieniu). Następnie przejazd do Monte St.Angelo. Nawiedzenie pięknego Sanktuarium Archanioła Michała, jak również miejsca objawień Archanioła (grota, ponad którą wybudowano kościół). Obiadokolacja. Nocleg.

 1. Dzień 16.03.2017 (czwartek)

Śniadanie. Przejazd do Lanciano – miejsca cudu Eucharystycznego. Przejazd do Manopello, gdzie od 500 lat w małym kościele Kapucynów czczona jest relikwia: „Chusta Św. Weroniki”. Obiadokolacja. Nocleg.

 1. Dzień 17.03.2017 (piątek)

Śniadanie. Przyjazd do Padwy. Zwiedzanie: Bazylika św. Antoniego, historyczne centrum oraz Piazza delle Erbe. Przejazd do Wenecji, gdzie podczas 9 godzinnego postoju będziemy mieli okazję udać się łódką turystyczną na Plac Św. Marka – Spacer po dzielnicy San Marco z przepiękną bazyliką, Pałacem Dożów i Wieżą Dzwonniczą. Następnie zobaczymy najbardziej znany most – Most Westchnień. Wyjazd w kierunku kraju.

 1. Dzień 18.03.2017 (sobota)

Przyjazd do Wiednia. Przyjazd na Wzgórze Kahlenberg wznoszące się na wysokość około 500 m n.p.m., na północno-wschodnim krańcu Lasku Wiedeńskiego. Rozciąga się stąd wspaniały widok na miasto oraz jego przedmieścia. Z tego wzgórza w roku 1683 Jan III Sobieski dowodził bitwą o Wiedeń. Planowany przyjazd do kraju w godzinach popołudniowo-wieczornych.

Cena obejmuje:

 • transport autokarem klasy lux (WC, barek, klimatyzacja, video)
 • wyżywienie: 6 śniadań i 6 obiadokolacji
 • 6 noclegów – hotele klasy 2* lub 3*
 • Ubezpieczenie – TU EUROPA SA „Travel World” Standard(KL 15000 euro (w tym KR 5000 euro); NNW 3000 euro, NS 1500 euro; bagaż 300 euro, choroby przewlekłe)dokładne warunki ubezpieczenia dostępne w siedzibie biura lub na www.tueuropa.pl
 • opiekę pilota

* UWAGA! Cena nie obejmuje: wydatków własnych, napoi do obiadokolacji, opłat hotelowych m.in.: za klimatyzację, mini-bar w pokoju, sejf, dopłaty za pokój 1 osobowy, innych wydatków niż wymienione w „cena obejmuje”. Dodatkowa opłata 80 EURO obejmuje: przewodników lokalnych, bilety wstępu, opłaty lokalne, drogowe, parkingi, bilety komunikacji miejskiej lub opłaty związane z wjazdami autokaru do miast

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania w programie. Uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnego dokumentu podróży (dowodu osobistego lub paszportu) o ważności minimum 3 miesięcy od daty zakończenia imprezy oraz przestrzegania przepisów celnych i dewizowych obowiązujących w RP i we wszystkich krajach tranzytowych i docelowych.

 

Organizatorzy:

Ks. Tomasz Orłowski tel.: 791 466 444;

Juventur Piotrków Trybunalski Sp. z o.o.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress