Ojciec Papieża Jana Pawła II bohaterem monodramu

MODLITWA KTÓRA DOTYKA OJCZYZNY - OJCIEC PAPIEŻA JANA PAWŁA II

"Ojciec Świętego Jana Pawła II. Modlitwa, która dotyka Ojczyzny" – to koncert słowno – muzyczny, ukazujący Karola Wojtyłę seniora, jako rodzica który miał wielki wpływ na ukształtowanie osobowości św. Jana Pawła II. Monodram to także traktat o wychowaniu domowym w szacunku dla polskiej tradycji i kultury oraz modelowych relacjach ojca i syna. Scenariusz, autorstwa Anny Dreli, ukazuje dojrzałego wewnętrznie człowieka, żyjącego wiarą, oddanego rodzinie i szanującego ciężką, uczciwą pracę. Postać Ojca przyszłego świętego ukazana jest na tle przełomowych wydarzeń historycznych tamtych czasów, m. in. odzyskania przez Polskę niepodległości, wojen światowych XX wieku, czy wojny polsko – bolszewickiej 1920 roku. Dlatego też data premiery czyli 15 sierpnia nie jest przypadkowa, gdyż właśnie ten dzień to potrójne święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Dzień Wojska Polskiego oraz kolejna rocznica bitwy warszawskiej 1950, nazywanej także cudem nad Wisłą.

Od wielu lat promujemy podczas koncertów Wielki autorytet moralny – Jana Pawła II. W tym czasie nie tylko wczytujemy się w poezję, homilie i encykliki papieża – Polaka, ale także sięgamy głębiej poznając jego rodziców – wyjaśnia Robert Grudzień, znany muzyk, kompozytor a także twórca koncertów artystyczno – edukacyjnych.

W kilku koncertach weźmie udział jeden z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia – Maciej Zakościelny. Koncert to nie tylko monodram, ale także niepowtarzalna oprawa muzyczna, która tradycyjnie jest dziełem Roberta Grudnia, pomysłodawcy koncertu. Publiczność usłyszy utwory patriotyczne i sakralne, w najlepszym wykonaniu. Wystąpi Jakub Gąska – tenor, solista Teatru Muzycznego w Lublinie i w Warszawie. Serdecznie zapraszamy. 

Kamila Wrzesińska

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress