Niepokalanów – Ołtarzew: Misterium Męki Pańskiej

 

     Dnia 20 lutego br. 54-osobowa grupa naszych parafian, pod opieką duszpasterską księdza Karola Piłata, wyruszyła na autokarową pielgrzymkę do Niepokalanowa i Ołtarzewa. 

Celem wyjazdu było uczestnictwo w Misterium Męki Pańskiej, wystawiane przez kleryków pallotyńskiego Wyższego Seminarium Duchownego.

Pierwszym miejscem, które odwiedzili pielgrzymi było sanktuarium w Niepokalanowie. Uczestnicy wyjazdu obejrzeli  wystawę poświeconą św. Maksymilianowi Marii Kolbemu, modlili się w jego kaplicy, a także mieli możliwość ucałowania relikwii Krzyża Świętego. Chętni mogli również obejrzeć ekspozycję w Muzeum Pożarnictwa utworzonego przy jednostce ratowniczo-gaśniczej ojców franciszkanów. Punktem kulminacyjnym była Eucharystii w bazylice mniejszej, podczas której koncelebrujący kapłan pozdrowił pielgrzymów z Jedlińska. Po Mszy Świętej przyszedł czas na  kawę, wspólnie zjedzony posiłek i zakupy w miejscowej księgarni.

Kolejnym punktem pielgrzymki było Wyższe Seminarium Duchowe w Ołtarzewie.  Pątnicy zostali bardzo ciepło przyjęci przez pallotyńskich kleryków. Jeszcze przed spektaklem nasi parafianie mieli możliwość zwiedzenia budynku seminarium oraz wysłuchania prelekcji na temat zgromadzenia. Tuż przed 15 wszyscy zgromadzili się w kościele seminaryjnym by obejrzeć misterium. I właściwie w tym miejscu należałoby zakończyć informacje o wyjeździe, ponieważ obejrzany spektakl, wykonany przez pallotyńskich kleryków w niezwykle mocny sposób przemówił do widzów. Wychodząc z kościoła publiczność była wzruszona historią przedstawioną na specjalnie przygotowanej do tego wydarzenia scenie.

To po prostu niesamowite, bardzo się wzruszyłam, miałam łzy w oczach – mówiła jedna z pątniczek. Każdy powinien obejrzeć misterium, aby w pełniejszy sposób dostrzec to, o  czym mówi Pismo Święte. Przyjazd tu był wspaniałym pomysłem!

Kiedy wieczorem autokar z pielgrzymami zatrzymał się na parkingu, wysiadający z niego pątnicy nie kryli zadowolenia z wyjazdu. Zdanie, które wtedy wypowiadali najczęściej, brzmiało:

Dokąd jedziemy następnym razem?

Pątniczka

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress