Niedziele Palmowa

Łk 19, 28-40 Wjazd Jezusa do Jerozolimy

Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA PALMOWA którą dziś przeżywamy jest ustanowiona na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Z tej racji poświęcenie palm na każdej mszy św. a uroczysta procesja o godz. 12.oo Niedziela ta rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym ostatnie trzy dni zwane są Triduum Paschalnym. WIELKI CZWARTEK – jest pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. W naszym kościele Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00. Po Mszy przeniesiemy Najświętszy Sakrament do ołtarza Adoracji. Adoracja do godz. 22.00. O godz.20.00 adorację poprowadzi młodzież naszego gimnazjum.

WIELKI PIĄTEK – jest pamiątką męki i śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły. Nabożeństwo Pasyjne rozpoczniemy Drogą Krzyżową o godz. 16.30, a Liturgię Wielkiego Piątku o godz. 17.00. Po nabożeństwie Najświętszy Sakrament przeniesiemy do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22.00. O godz. 21.00 wspólna adoracja prowadzona przez Kręgi Oazy Rodzin i Chór. Ofiary składane przy adoracji Krzyża św. są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

WIELKA SOBOTA – jest dniem Wigilii Paschalnej. Liturgię tego dnia rozpoczniemy o godz. 19-tej na placu przed kościołem od poświęcenia ognia i paschału. Adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie przez całą noc. Zapraszamy wiernych i braci strażaków. Poświęcenie pokarmów w kościele w Jedlińsku o godz. 9.00,9.30,10.00,10.30,11.00 i 12.00. Na wioskach poświęcenie pokarmów rozpocznie się również o godz. 9-tej. Jeden kapłan będzie święcił pokarmy na Nartach, Gryzowie, Kępinach, Nowej Woli i Jedlankach. Drugi kapłan będzie święcił w Płaskowie, Jankach, Józefowie, Zawadach Starych i Nowych oraz Romanowie.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Rezurekcja z procesją o godz. 6.00 rano. Na tę procesję bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości a szczególnie tych, którzy biorą w niej czynny udział: służbę liturgiczną, dziewczęta do sypania kwiatków, strażaków, orkiestrę, chór, wszystkich niosących feretrony, chorągwie i różaniec.

1. Składamy serdeczne podziękowanie KŻR z Jedlińska p. Płóżyckiej i KŻR p. Michalskiej oraz wszystkim parafianom za ofiary składane na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Bóg zapłać.

2. Parafialny Zespół Caritas i Szkolne Koło Caritas organizują akcję Caritas POLA NADZIEI. W ramach tej akcji otrzymamy żonkile, które są symbolem hospicjum i chorych na raka. Dobrowolne ofiary na ten cel można składać do puszek. Dziękujemy za wrażliwość i pomoc.

3. Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich rozprowadzanych przez ministrantów. Zapraszamy do lektury.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress