Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

J 20, 1-9 Apostołowie przy grobie Zmartwychwstałego

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Życzenia: Z okazji świąt Wielkiej Nocy w imieniu Księży i Sióstr pracujących w naszej Parafii przyjmijcie drodzy parafianie i przybyli Goście najlepsze życzenia. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Was pokojem, miłością i przebaczeniem. Niech wnosi w Wasze rodziny błogosławieństwo i siłę do ciągłego zwycięstwa dobra a nadzieja płynąca od Zmartwychwstałego towarzyszy Wam każdego dnia. Bożych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych, dla Was i dla wszystkich chorych pozostających w domach.

2. Podziękowania: wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia Liturgii Wielkiego Tygodnia oraz dzisiejszej procesji i mszy rezurekcyjnej składam bardzo serdeczne podziękowania:

  • ks. Prałatowi , ks. Dawidowi, ks. Piotrowi za trud duszpasterski Wielkiego Postu i przygotowanie liturgii i dekoracji świątecznej,
  • siostrom zakonnym za zaangażowanie i pomoc
  • ks. Piotrowi i Liturgicznej Służbie Ołtarza za uroczystą posługę przy ołtarzu
  • Chórowi Parafialnemu, Scholi i Orkiestrze Strażackiej za śpiewy i oprawę muzyczną podczas Triduum, adoracji i Świąt
  • ks. Dawidowi, p. Bożenie Cieślak, p. Romanowi Mularskiemu, Jackowi Kwiatkowskiemu, Janowi Śliwowskiemu za wykonanie dekoracji grobu i ciemnicy w naszej świątyni
  • P. Tomaszowi Kosiorowi za przekazanie materiałów do dekoracji.
  • p Teresie p. Zofii i p. Antoniemu za prace w kościele.
  • druhom strażakom za adoracje przy grobie i obsługę procesji, –
  • kręgom Oazy Rodzin i lektorom oraz młodzieży za trud przygotowania i prowadzenia adoracji.

3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny msze św. w Jedlińsku i kaplicach wg. porządku niedzielnego. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczamy na KUL

4. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczamy na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas Radomską. Niedziela Miłosierdzia to również patronalne święto – odpust w Kaplicy w Jedlance.

5. Msza w intencji ofiar Katyńskich w piątek godz. 11.00 kaplica w Jedlance a następnie uroczystości na terenie szkoły. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie serdecznie nas wszystkich zapraszają.

6. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 17.00 młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Zapraszamy młodzież, świadków rodziców, rodzeństwo i rodziny do uczestnictwa i wspólnej modlitwy. Młodzież natomiast zapraszamy na próbę w czwartek i piątek na godz. 17.30

7. Prasa Katolicka: dzisiaj świąteczny Duży i Mały Gość Niedzielny. Zapraszamy do lektury.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress