Niedziela Zesłania Ducha Świętego

J 15, 26-27; 16, 12-15 Duch Prawdy doprowadzi was do całej prawdy

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy pamiątkę Zesłania Ducha Św. na Apostołów i Matkę Najświętszą Maryję zgromadzonych w Wieczerniku. Jest to dzień rozpoczęcia publicznej działalności Kościoła. W liturgii jest to zakończenie Okresu Wielkanocnego. Nabożeństwo majowe dziś o 16.30 a w pozostałe dni tygodnia o godz. 17.30.

2. Dziś w naszej parafii przeżywamy uroczystość I Komunii świętej dzieci klas III Szkół Podstawowych w liczbie 44-ech. Przez cały najbliższy tzw. Biały Tydzień dzieci będą w swoich uroczystych strojach przychodziły do kościoła na Mszę św. o godz. 18-tej. Wraz z dziećmi we wtorek będziemy modlić się w intencji nauczycieli i wychowawców, a w środę w intencji rodziców, dziadków i całych ich rodzin. W czwartek dzieci wraz z opiekunami wyjadą na pielgrzymkę do Łagiewnik. Wyjazd z parkingu przed kościołem ok. godz. 8.

3. Swoje imieniny obchodzi dzisiaj nasza katechetka s. Iwona Oraniec. W tym szczególnym dniu życzymy Drogiej Solenizantce przede wszystkim darów Ducha Świętego oraz wszelkich Bożych łask na drodze powołania zakonnego. Szczęść Boże.

4. Jutro w poniedziałek przypada liturgiczne święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7 i 18-tej. W tym dniu jest odpust w Błotnicy i Zjazd Kółek Różańcowych z naszego dekanatu. Zachęcamy bardzo wszystkich członków i członkinie Kółek Różańcowych do udziału w tej uroczystości. Dojazd we własnym zakresie.

5. Jutro po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30 odbędzie się w kościele spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania.

6. W czwartek 24-go maja przypada liturgiczne święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech będzie to dzień szczególnej pamięci modlitewnej o kapłanach, zwłaszcza pracujących i pochodzących z naszej parafii. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 7 i 18-tej.

7. W najbliższą sobotę 26-go maja o godz. 10-tej w kościele katedralnym w Radomiu ks. Bp Henryk Tomasik udzieli święceń kapłańskich naszemu parafianinowi diakonowi Filipowi Lorencowi. Nazajutrz, w niedzielę 27-go maja o godz. 12-tej ks. Filip odprawi w naszym kościele swoją Mszę prymicyjną. W imieniu Czcigodnego Księdza Neoprezbitera i jego rodziny zapraszamy do licznego udziału w tej podniosłej uroczystości.

8. Także w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 9-tej odbędzie się Rocznica I Komunii uczniów klas IV Szkół Podstawowych. Dzieci przyjdą w tym tygodniu na próbę w poniedziałek, środę i piątek na godz. 16.30. Spowiedź dzieci i ich rodzin odbędzie się w piątek po próbie, od godz. 17-tej.

9. Z racji na zbieżność Rocznicy I Komunii i Mszy prymicyjnej ks. Filipa, w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy świętych w kaplicach w Jedlance i w Zawadach.

10. Z prasy katolickiej jest dzisiaj Mały i Duży Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress