Niedziela Świętej Rodziny

Łk 2, 41-52 Powinienem być w tym, co należy do mego Ojca

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dniu dzisiejszym uroczystość św. Rodziny. Na mszy św. o godz. 17.00 uroczyste błogosławieństwo rodzin i małych dzieci. Zapraszamy rodziców ze swoimi pociechami.

2. W piątek 31 grudnia ostatni dzień roku kalendarzowego 2021. O godz. 17.00 msza na zakończenie roku z hymnem dziękczynnym ,,Ciebie Boga wysławiamy” a po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwami dziękczynnymi i przebłagalnymi. Jednocześnie informujemy że ks. Bp. Ordynariusz udzielił w sylwestra dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych w tym dniu.

3. W sobotę 1 stycznia Nowy Rok msze św. wg. porządku niedzielnego.

4. W imieniu wszystkich parafian składam serdeczne podziękowanie za pomoc w przygotowaniu bożonarodzeniowej dekoracji świątecznej: Ks. Tomaszowi wraz z ministrantami z Jedlanki i Jedlińska, oraz P. Błażejowi, Markowi, Jankowi, Tomaszowi, Kazimierzowi i Jurkowi. P. Jarosławowi za montaż oświetlenia choinki na zewnątrz oraz p. Rafałowi za wykonanie pięknych stojaków do choinek w kościele.

5. Wizyta duszpasterska. Po konsultacjach z wiernymi i dogłębnej analizie podjęliśmy decyzję że również w tym roku rezygnujemy z tradycyjnego kolędowania w Waszych domach w trosce o nasze wspólne zdrowie. Natomiast przyjęliśmy rozwiązanie z zeszłego roku. We wszystkie niedziele miesiąca stycznia zapraszamy mieszkańców poszczególnych miejscowości na msze św w Waszej intencji o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w nowym roku, połączone z modlitwami i błogosławieństwem kolędowym.

TERMINY MSZY ŚW. KOLĘDOWYCH

02.01.2022 godz. 12.00
W intencji mieszkańców Płaskowa, Janek, Józefowa
09.01.2022 godz. 9.00
W intencji mieszkańców Jedlanki, Kępin, Czarnej Roli, Nowej Woli
16.01.2022 godz. 12.00
W intencji mieszkańców Gutowa, Woli Gutowskiej, Nart, Gryzowa
23.01.2022 godz.12.00
W intencji mieszkańców Zawad Starych, Zawad Nowych i Romanowa
30.01.2022 godz. 9.00
W intencji mieszkańców Jedlińska.

Natomiast jeśli ktoś chciałby zaprosić księdza indywidualnie z błogosławieństwem i modlitwą do swojego domu to jesteśmy do dyspozycji po wcześniejszym umówieniu terminu.

6. Prasa katolicka: Świąteczny Gość Niedzielny a w nim dodatek audiobook z Pismem św. cz.I oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci z kolędami. Zapraszamy do lektury.

7. W ostatnim czasie pożegnaliśmy z naszej parafii +Wiktora Szweda (mieszkańca DPS) i + Barbarę Romanowską. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a dla zmarłych prosimy o radość nieba. Wieczny odpoczynek….

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress