Niedziela Świętej Rodziny

Łk 2, 22-40 Dziecię rosło, napełniając się mądrością

Ogłoszenia parafialne

1. W dniu dzisiejszym uroczystość św. Rodziny. Na mszy św. o godz. 17.00 uroczyste błogosławieństwo małych dzieci. Zapraszamy rodziców ze swoimi pociechami.

2. W czwartek 31 grudnia ostatni dzień roku kalendarzowego 2020. O godz. 17.00 msza na zakończenie roku z hymnem dziękczynnym ,,Ciebie Boga wysławiamy” a po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwami dziękczynnymi i przebłagalnymi.

3. W piątek 1 stycznia Nowy rok msze św. wg. porządku niedzielnego. Nie obowiązuje z racji uroczystości wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź na każdej mszy św. W związku z tym, że była niedawno spowiedź świąteczna, to jeśli ktoś jest w stanie łaski uświęcającej może przyjąć komunię św. w I piątek na mszy. Wpis do indeksu po mszy św.

5. Wizyta duszpasterska. Po konsultacjach z wiernymi i dogłębnej analizie podjęliśmy decyzję że w tym roku rezygnujemy z tradycyjnego kolędowania w Waszych domach w trosce o nasze wspólne zdrowie. Natomiast przyjęliśmy inne rozwiązanie. W najbliższych dniach otrzymacie list z życzeniami noworocznymi skierowany do parafian w którym pragniemy podzielić się informacjami z ostatniego roku w formie sprawozdania i planami na przyszłość. Dodatkowo we wszystkie niedziele miesiąca stycznia zapraszamy mieszkańców poszczególnych miejscowości na msze św. w Waszej intencji o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w nowym roku, połączone z modlitwami i błogosławieństwem kolędowym. W przyszła niedzielę 3 stycznia o godz. 12.00 zapraszamy na wspólną modlitwę mieszkańców Płaskowa, Janek, Józefowa. Pozostałe terminy odprawiania tych mszy znajdziecie w przygotowanym liście. Zapraszamy już dziś do wspólnej modlitwy.

6. Prasa katolicka: Świąteczny Gość Niedzielny a w nim dodatek z litanią do Dzieciątka Jezus. Zapraszamy do lektury.

7. W ostatnim czasie pożegnaliśmy z naszej parafii +Lidię Kwiatkowską i +Krystynę Lorenc. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a dla zmarłych prosimy o radość nieba. Wieczny odpoczynek….

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress