Niedziela Palmowa

Mt 21, 1-11 Wjazd Jezusa do Jerozolimy

Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA PALMOWA którą dziś przeżywamy jest ustanowiona na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Z tej racji poświęcenie palm na każdej mszy św. a uroczysta procesja o godz. 12.oo Niedziela ta rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym ostatnie trzy dni zwane są Triduum Paschalnym.

WIELKI CZWARTEK – jest pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. W naszym kościele Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00. Po Mszy przeniesiemy Najświętszy Sakrament do ołtarza Adoracji. Adoracja do godz. 22.00.

WIELKI PIĄTEK – jest pamiątką męki i śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły. Nabożeństwo Pasyjne rozpoczniemy Drogą Krzyżową o godz. 16.30, a Liturgię Wielkiego Piątku o godz. 17.00. Po nabożeństwie Najświętszy Sakrament przeniesiemy do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22.00. O godz. 21.00 wspólna adoracja prowadzona przez Kręgi Oazy Rodzin i Chór. Ofiary składane przy adoracji Krzyża św. są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

WIELKA SOBOTA – jest dniem Wigilii Paschalnej. Liturgię tego dnia rozpoczniemy o godz. 19-tej na placu przed kościołem od poświęcenia ognia i paschału. Adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie przez całą noc. Zapraszamy wiernych i braci strażaków. Poświęcenie pokarmów w kościele w Jedlińsku w godz. 9.00 – 12.00. Na wioskach poświęcenie pokarmów rozpocznie się również o godz. 9-tej. Jeden kapłan będzie święcił pokarmy na Nartach, Gryzowie, Kępinach, Nowej Woli i Jedlance. Drugi kapłan będzie święcił w Płaskowie, Jankach, Józefowie, Zawadach Starych i Nowych oraz Romanowie.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Rezurekcja z procesją o godz. 6.00 rano. Na tę procesję bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości a szczególnie tych, którzy biorą w niej czynny udział: służbę liturgiczną, dziewczęta do sypania kwiatków, strażaków, chór, wszystkich niosących feretrony, chorągwie i różaniec.

1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim parafianom za ofiary na kwiaty do grobu składane do puszki przy figurze MB. Bóg zapłać.

2. Dzisiaj przed kościołem zbiórka na hospicjum i sprzęt rehabilitacyjny w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas POLA NADZIEJI. Zachęcamy do wsparcia naszej akcji.

3. Składamy podziękowanie dla pań z Koła Gospodyń z Płaskowa za wykonanie i ofiarowanie pięknej palmy na dzisiejszą uroczystość. Dziękujemy.

4. Przypominamy o segregacji śmieci na cmentarzu gdy będziemy robić świąteczne porządki i dekoracje grobów.

5. Dzisiaj po mszy św. wieczorowej spotkanie grupy lektorów dorosłych na plebanii.

6. Dzisiaj po mszy św. wieczorowej w naszym kościele Misterium Tajemnica Eucharystii w wykonaniu zespołu teatralnego z Radomia. Bardzo serdecznie zapraszamy.

7. Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich. Dzisiaj Gość Niedzielny. Zapraszamy do lektury.

8. W imieniu rodziców Mai składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na leczenie. Zebraliśmy kwotę prawie 16.000 zł. Bóg zapłać za ten hojny dar serca

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress