Niedziela Palmowa

Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA PALMOWA którą dziś przeżywamy jest ustanowiona na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Z tej racji poświęcenie palm na każdej mszy św. Niedziela ta rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym ostatnie trzy dni zwane są Triduum Paschalnym. Spowiedź każdego dnia na mszy św o godz 7.00 i 17.00

WIELKI CZWARTEK – jest pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. W naszym kościele Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00. Adoracja do godz 22.00. Adoracja rodzin Domowego Kościoła o 21.00.

WIELKI PIĄTEK – jest pamiątką męki i śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły. Nabożeństwo Pasyjne rozpoczniemy Drogą Krzyżową o godz. 16.30 a Liturgię Wielkiego Piątku o godz. 17.00. Po nabożeństwie Najświętszy Sakrament przeniesiemy do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22.00.

WIELKA SOBOTA – jest dniem Wigilii Paschalnej. Liturgię tego dnia rozpoczniemy o godz.19. 00. Adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie przez całą noc. W związku z tym, że nie będzie adoracji grupowych, zapraszamy was do indywidualnej adoracji o różnych godzinach w ciągu dnia i nocy. Świątynia będzie cały czas otwarta. Zapraszamy braci strażaków. Poświęcenia pokarmów w kościele i przed kościołem od godz 9.00 do 12.00. Przyniesione koszyczki w tym roku trzymamy w ręku . Nie będą wystawiane stoły . Pozwoli nam to zachować odpowiednie odległości między sobą. Na wioskach poświęcenie pokarmów od 9.00. Jeden ksiądz poświęci pokarmy Narty, Gryzów, Kępiny, Nowa Wola, Jedlanka. Drugi ksiądz: Płasków, Janki, Józefów, Zawady Stare i Zawady Nowe oraz Romanów. Na wioskach prosimy nie gromadzić się w większych grupach.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Rezurekcja o godz. 6.00 rano. Procesja rezurekcyjna w tym roku wokół Rynku. Prosimy o pomoc w obsłudze procesji. Zapraszamy również do uczestnictwa w liturgii wielkiego tygodnia za pośrednictwem radia i telewizji.

W związku ze stanem epidemii proszę o zachowanie odpowiednich odległości między sobą i bezwzględne noszenie maseczek.

1. Składamy serdeczne podziękowanie KŻR z Jedlińska p. Płużyckiej oraz wszystkim parafianom za ofiary składane na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Bóg zapłać.

2. Składamy serdeczne podziękowanie paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Płaskowa za wykonanie pięknej palmy na dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać.

3. Pragniemy poinformować i podzielić się radością że w tym tygodniu z Bożą i Waszą pomocą drodzy parafianie zakończyliśmy prace termomodernizacyjne naszej świątyni. Dokonaliśmy końcowych odbiorów technicznych i konserwatorskich. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego naszego wspólnego dzieła czy to osobistą pracą czy ofiarami czy choćby i dobry słowem. Efekty myślę wszyscy widzimy i czujemy. Kosztowało to wiele wysiłku i pieniędzy ale myślę że było warto. Dziękuję paniom i panom za pomoc w sprzątaniu i meblowaniu świątyni. Pozostało nam jeszcze zagospodarowanie terenu wokół świątyni. Planujemy to wykonać w miesiącach kwiecień i maj. Uroczystego poświecenia dokonamy w późniejszym i mam nadzieję lepszym czasie.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress