Niedziela Palmowa

J 12, 12-16 Wjazd Jezusa do Jerozolimy

Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA PALMOWA, którą dziś przeżywamy jest ustanowiona na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Z tej racji poświęcenie palm na każdej mszy św., a uroczysta procesja o godz. 12.00. Niedziela ta rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym ostatnie trzy dni zwane są Triduum Paschalnym.

WIELKI CZWARTEK – jest pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. W naszym kościele Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00. Po Mszy przeniesiemy Najświętszy Sakrament do ołtarza Adoracji. Adoracja do godz. 22.00. O godz. 20.00 adorację poprowadzi młodzież naszego gimnazjum.

WIELKI PIĄTEK – jest pamiątką męki i śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły. Nabożeństwo Pasyjne rozpoczniemy Drogą Krzyżową o godz. 16.30, a Liturgię Wielkiego Piątku o godz. 17.00. Po nabożeństwie Najświętszy Sakrament przeniesiemy do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22.00. O godz. 21.00 wspólna adoracja prowadzona przez Kręgi Oazy Rodzin i Chór. Ofiary składane przy adoracji Krzyża św. są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

WIELKA SOBOTA – jest dniem Wigilii Paschalnej. Liturgię tego dnia rozpoczniemy o godz. 19-tej na placu przed kościołem od poświęcenia ognia i paschału. Adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie przez całą noc. Zapraszamy wiernych i braci strażaków. Poświęcenie pokarmów w kościele w Jedlińsku o godz. 9.00, 9.30, 10.00,10.30, 11.00 i 12.00. Na wioskach poświęcenie pokarmów rozpocznie się również o godz. 9-tej. Jeden kapłan będzie święcił pokarmy na Nartach, Gryzowie, Kępinach, Nowej Woli i Jedlankach. Drugi kapłan będzie święcił w Płaskowie, Jankach, Józefowie, Zawadach Starych i Nowych oraz Romanowie.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Rezurekcja z procesją o godz. 6.00 rano. Na tę procesję bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości, a szczególnie tych, którzy biorą w niej czynny udział: służbę liturgiczną, dziewczęta do sypania kwiatków, strażaków, orkiestrę, chór, wszystkich niosących feretrony, chorągwie i różaniec.

1. Składamy serdeczne podziękowanie KŻR z Jedlińska oraz wszystkim parafianom za ofiary składane na kwiaty do grobu Pana Jezusa oraz Gminnemu Centrum Kultury za wykonanie i ofiarowanie pięknych palm na dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać.

2. Jedliński Oddział Szlachetnej Paczki prowadzi dzisiaj przed kościołem akcję pomocy na operację dla chorego na raka p. Adama samotnie wychowującego syna. Wolontariusze rozprowadzają osobiście upieczone ciastka. Dobrowolne ofiary można składać do puszek. Dziękujemy za wrażliwość i pomoc

3. Spowiedź chorych w domach – środa od godz.11.00. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

4. Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich rozprowadzanych przez ministrantów. Zapraszamy do lektury.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress