Niedziela Chrztu Pańskiego

Mk 1, 7-11, Chrzest Jezusa

Ogłoszenia parafialne

Słowo Księdza Biskupa Marka Solarczyka
Moi Drodzy! W dniu 4 stycznia 2021 roku Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację biskupa Henryka Tomasika z posługi biskupa radomskiego. Dziękujemy Dobremu Bogu za Jego pasterską troskę i oddaną posługę we wspólnocie Kościoła radomskiego. W uroczysty sposób wypowiemy dziękczynienie dla biskupa Henryka w dniu 19 stycznia, gdy w naszej katedrze radomskiej będziemy modlili się z Nim i zawierzali Go Dobremu Bogu. Tego samego dnia, Ojciec Święty Franciszek mianował mnie biskupem radomskim i zgodnie z przepisami prawa kościelnego objąłem kanonicznie urząd w dniu 8 stycznia 2021 roku, a liturgiczny ingres do kościoła katedralnego odbędzie się w najbliższym czasie. Jako wasz nowy biskup, przywołuję mocy Bożego błogosławieństwa i staję pośród was z wdzięcznością za wasze świadectwo ufnej wiary oraz ofiarnego życia. Proszę was o modlitwę w intencji mojej posługi pośród was, z wami i dla was. Ufam, że z opieką Matki Bożej i wstawiennictwem Św. Kazimierza, w obecnym czasie i panujących warunkach będziemy potrafili być wiernymi świadkami Boga i rozwijać Jego łaski, jakie otrzymujemy z taką obfitością od dnia przyjęcia Sakramentu Chrztu Świętego.
Wasz biskup Marek

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego. W sposób szczególny zwracamy uwagę na sakrament chrztu, który włączył nas do wspólnoty Kościoła
Katolickiego. Pamiętajmy w modlitwie o rodzicach, rodzicach chrzestnych oraz o kapłanach przez ręce których Bóg udzielił nam łaski chrztu św. Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

2. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 msza św. w intencji ks. Prałata, który będzie obchodził swoje imieniny. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.

3. W przyszłą niedzielę o godz 12.00 msza św z racji kolędy w intencji mieszkańców Gutowa i Woli Gutowskiej o Boże Błogosławieństwo i opiekę MB w nowym roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Prasa Katolicka: Gość Niedzielny wyłożony na stoliku przy wyjściu. Zapraszamy do lektury.

5. W tym tygodniu z naszej parafii pożegnaliśmy +Ryszarda Wolskiego +Sylwię Bartnik. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a dla zmarłych prosimy o radość nieba: wieczny odpoczynek

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress