Modlitwy o beatyfikację Bp. Piotra Gołębiowskiego na wzgórzach jerozolimskich w Ein Karem

Msza św. w Ein Karem o dar beatyfikacji Sługi Bożego Biskupa Piotra Gołębiowskiego

W dniach 28 kwietnia – 05 maja 2018 roku, 54 osobowa grupa pielgrzymów z Radomia, Skarżyska, Jedlińska, i innych polskich miast uczestniczyła  w pielgrzymce do Ziemi Świętej. Jedną z głównych intencji  pątniczych była modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego Biskupa Piotra Gołębiowskiego.

Każdego dnia, nawiedzając miejsca Zwiastowania, Narodzenia, miejsca Cudów  a następnie Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa  zanoszone były  błagania w intencji Biskupa Piotra, wierząc, że „dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych”

W dzień po Uroczystości Najświętszej Maryj Panny Królowej Polski – 4 maja, na naszym pielgrzymim szlaku  odwiedziliśmy Ein Karem .

To rodzinne miasto Zachariasza i Elżbiety – rodziców Jana Chrzciciela, oraz miejsce  Nawiedzenia Św. Elżbiety przez Najświętszą Maryję Pannę. To tu Maryja, matka Jezusa odwiedziła swą kuzynkę Elżbietę, gdy ta oczekiwała przyjścia na świat swego syna Jana.

Nazwa „Ein Karem” (Źródło winnicy), miasteczko w niewielkiej odległości od Jerozolimy-w czasach Chrystusa-wydzielone dla rodzin kapłańskich z pokolenia Judy.

Obecnie w zachodniej części wzgórz jerozolimskich usytuowana jest franciszkańska Świątynia Nawiedzenia. Centralnym punktem tego świętego miejsca jest dwupoziomowy kościół, którego fasadę zdobi przepiękna mozaika przedstawiająca Najświętszą Marię Pannę jadącą na osiołku, w asyście aniołów w drodze z Nazaretu na wzgórza Judei, gdzie położone jest Ein Karem.

Ściany niższej kaplicy pokryte są malowidłami przedstawiającymi sceny biblijne, między innymi, posługę świątynną Zachariasza, ojca Jana Chrzciciela oraz spotkanie Najświętszej Marii Panny ze św. Elżbietą.

Po prawej stronie dziedzińca świątynnego powitała nas rzeźba przedstawiająca dwie ciężarne kobiety w geście radosnego spotkania oraz  wyryte na ścianach w 47 językach słowa hymnu Magnificat, którymi Maria powitała Świętą. Elżbietę. (Ewangelia według św. Łukasza, rozdział 1, wersy od 46 do 55 Nowego Testamentu).

Wokół  porośnięte winoroślami, drzewami oliwnymi i cytrynowymi ogrody świątyni, a w nich ze wzniesionymi ku górze  w chwalebnym geście z kadzidłem w dłoniach rzeźba kapłana Zachariasza.

Tuż obok  miejsce gdzie  może być  sprawowana ofiara Mszy Świętej z  amfiteatralnie usytuowanymi miejscami dla wiernych.

Właśnie w Ein Karem, w miejscu Nawiedzenia odprawiona została Msza św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego Biskupa Piotra Gołębiowskiego.

Uroczystą Mszę Św. celebrowali pielgrzymujący  z nami kapłani, Ks. Prałat Henryk Ćwiek, ks. Grzegorz Zieliński, ks. Marcin Zieliński i ks. Karol Piłat.

Zanosząc błagania do Boga, pielgrzymi wielokrotnie mogli odnaleźć analogię zawierzenia.

To Maryja zaufała Bogu przyjmując Zwiastowanie a podczas spotkania z krewną wyśpiewała radosną pieśń dziękczynną : Wielbi dusza moja Pana.

Sługa Boży Biskup Piotr Gołębiowski – zawierzył Maryi  całym swym życiem, służbą  i oddaniem wybierając swe biskupie zawołanie: Maryja naszą nadzieją. My w miejscu radosnego  spotkania Maryi i Św. Elżbiety, za Jej przyczyną prosimy wyśpiewując błagalną pieśń:

” Do Ciebie Matko , szafarko łask; błagalne  pienia wciąż płyną.

Twa dobroć świeci nad słońca blask, nadzieją  Tyś nam jedyną…”.

W małym miasteczku Ein Karem, Św. Elżbieta wypowiedziała słowa: Błogosławiona jesteś któraś uwierzyła, że spełnią się słowa wypowiedziane Ci przez Pana;
My  zaś za  pośrednictwem Maryi  prosimy o  dar beatyfikacji Naszego Biskupa.

 

Informację przygotowała – Bożena Cieślak
z Parafii pw. Apostołów Piotra i Andrzeja w Jedlińsku.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress