Misjonarz z Ukrainy

     W minioną niedzielę w naszej parafii gościliśmy misjonarza z Ukrainy. Ojciec Leonard przyjechał do nas z Mariupola, aby opowiedzieć wszystkim parafianom o tworzącej się wspólnocie katolickiej w tym półmilionowym mieście. Ojciec jest jedynym z trzech rzymskokatolicki kapłanów pracujących w tym mieście. Wiele opowiadał o sytuacji na Ukrainie w związku z toczącą się tam od dwóch lat wojną z separatystami. Przytoczył wydarzenie, które można uznać za cud, ponieważ modlitwa i procesja eucharystyczna uratowały miasto przed inwazją separatystów. To doświadczenie wiary pomogło wiernym zrozumieć jak ciągle potrzebna jest modlitwa za naszych braci na wschodzie. Dziękujemy ojcu Leonardowi za dzielenie się doświadczeniem swojej wiary i wiary tych, wśród których posługuje. Po każdej mszy świętej była możliwość złożenia ofiary do puszek na budowę sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Mariupolu.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress