Jedlińskie spotkania niepodległościowe

Jedlińskie spotkania niepodległościowe, Jedlińsk 11.11.2016

Dzień 11 listopada jest szczególnym czasem dla narodu polskiego. To święto polskiej niepodległości. Mieszkańcy Jedlińska również pamiętali o tym wydarzeniu. Zgromadziliśmy się w naszej świątyni, aby wysłuchać uroczystą, pełną wzruszeń akademię, przygotowaną przez uczniów Publicznego Gimnazjum w Jedlińsku, zakończoną gromkimi brawami. Mszy św. w intencji ojczyzny przewodniczył i homilię wygłosił ks. prałat Henryk Ćwiek. Po zakończeniu mszy w której licznie uczestniczyli wierni, na czele z przedstawicielami władz centralnych, powiatowych i samorządowych naszej gminy, przeszliśmy do miejsc pamięci poległych żołnierzy za wolność ojczyzny. Przy akompaniamencie orkiestry strażackiej i licznie zgromadzonych pocztów sztandarowych szkół i organizacji złożyliśmy kwiaty w miejscu pamięci o tych, co nie szczędzili swego życia w obronie Ojczyzny.

Obchody zakończyliśmy koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu orkiestry Straży Pożarnej. Pamięć o poległych i dziękczynienie za wolność i niepodległość niech na długo pozostanie w naszej pamięci.

« z 6 »

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress