IX Niedziela Zwykła

Łk 7, 1-10 Uzdrowienie sługi setnika

Ogłoszenia parafialne

1. Składamy bardzo serdeczne podziękowania za zaangażowanie w organizacje procesji Bożego Ciała . Dziękuje za wystrój 4 ołtarzy Strażakom, Gminnemu Ośrodkowi Kultury, rzemieślnikom, Kręgom Oazy Rodzin, Kołom Różańcowym, księżom wikariuszom oraz siostrom zakonnym .Ponadto dziękuję Orkiestrze i Straży Pożarnej, niosącym sztandary i feretrony, Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz dziewczynkom sypiącym kwiatki, panom niosącym baldachim oraz asystującym przy Najświętszym Sakramencie. Wszystko to uczyniliśmy na większą chwałę Bożą dając tym samym piękne świadectwo naszej wiary. Bóg zapłać.

2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąc czerwca. Spowiedźw Jedlińsku o godz 17,30 a w Zawadach o 15.30.

3. Krajowy Duszpasterz Nauczycieli i Wychowawców Bp Piotr Turzyński zaprasza do udziału w 79. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Nauczycieli i Wychowawców na Janą Górę, która w tym roku organizowana jest pod hasłem: ,,Miłosierni jak Ojciec”. Działające przy Kurii Biskupiej Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców naszej diecezji organizuje wyjazd autokarem na Jasną Górę w sobotę, 2 lipca br. Wyjazd z parkingu mieszczącego się przy szpitalu na ul. Tochtermana 1, o godzinie 5.30. Powrót planowany jest na godzinę 20.00. Koszt pielgrzymki to 40 zł. Zapisy oraz szczegółowe informacje dotyczące tego wyjazdu udzielane są w sekretariacie Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1 (tel. 48 240 62 38 oraz ks. dr Wojciech Wojtyła 504 060 390).Zapisy przyjmowane są do 25 czerwca.

4. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane w naszym kościele o godz 18.30 bezpośrednio po mszy św. Bardzo serdecznie zapraszamy.

5Spotkanie lektorów dorosłych dzisiaj o godz 18.00 w salce katechetycznej

6. Informujemy że od miesiąca czerwca siedziba Parafialnego Zespołu Caritas mieścisię na ul. Stawnej. Dziękujemy rodzinie państwa Walczaków za wieloletnie udostępnienie pomieszczeń na dzieła miłosierdzia. Dziękuję również rodzinie państwa Wilkowskich za udostępnienie pomieszczeń w których będzie zorganizowana wypożyczalnia sprzętu medyczno rehabilitacyjnego, punkt wydawania odzieży oraz punkt wydawania żywności. Punkt Caritas będzie czynny w każdy czwartek w godz 16.oo- 18.00. Zwracamy się z prosbą o przekazywanie czystej w dobrym stanie a niepotrzebnej odzieży do punktu Caritas, aby w ten sposób dzielić się z osobami najbardziej potrzebującymi z terenu naszej parafii. Dziękuje również członkom PZC za zaangażowanie i poświęcony czas dla bliźniego oraz za przygotowanie nowej siedziby. Bóg zapłać..

7. Prasa katolicka – dziś Rycerz Niepokalanej i Gość Niedzielny a w nim artykuły: skąd się wzięło Boże Ciało oraz Kard.Wyszyński i jego proces Beatyfikacyjny. Zapraszamy do lektury.
 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress