IX Niedziela zwykła

Mk 2, 23 – 3, 6 Jezus jest Panem szabatu

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Składamy bardzo serdeczne podziękowania za zaangażowanie w organizacje procesji Bożego Ciała. Dziękuje za wystrój 4 ołtarzy Strażakom ,Gminnemu Ośrodkowi Kultury, rzemieślnikom, Kręgom Oazy Rodzin, Kołom Różańcowym, księżom wikariuszom oraz siostrom zakonnym. Ponadto dziękuję Orkiestrze i Straży Pożarnej, niosącym sztandary, feretrony i różaniec, Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz dziewczynkom sypiącym kwiatki, dzieciom pierwszokomunijnym, panom niosącym baldachim oraz asystującym przy Najświętszym Sakramencie. Wszystko to uczyniliśmy na większą chwałę Bożą dając tym samym piękne świadectwo naszej wiary .Bóg zapłać.

2. Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Msza o godz. 18.00 z procesją wokół kościoła. Zakończenie w czwartek z poświęceniem wiązanek ziół i kwiatów. Zapraszamy do uczestnictwa. Dzisiaj Litania do serca Jezusowego i procesja po sumie.

3. Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego piątek 8 czerwca 2018. W naszym kościele msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Z racji uroczystości postu nie ma.

4. W przyszła niedzielę na mszy św. o godz. 17.00 młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. Bp. Piotra Turzyńskiego. Próby dla młodzieży Poniedziałek 17.00, Sobota 18.30. Spowiedź w czwartek godz. 17.00 i spotkanie pierwszo czwartkowe o 18.00.

5. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane w naszym kościele o godz. 18.30 bezpośrednio po mszy św. Bardzo serdecznie zapraszamy..

6. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą o przekazywanie czystej w dobrym stanie a niepotrzebnej odzieży do punktu Caritas, ul. Stawna w czwartki 16-18, aby w ten sposób dzielić się z osobami najbardziej potrzebującymi z terenu naszej parafii .Bóg zapłać.

7. Prasa katolicka – dziś Rycerz Niepokalanej i Gość Niedzielny a w nim historia pierwszego czarnoskórego księdza oraz raport o stanie Polskich szpitali. Zapraszamy do lektury.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress