IV Niedziela Wielkanocna

J 10, 11-18 Jezus jest dobrym pasterzem

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca tydzień modlitw o dobre powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej parafii. Ofiary z dzisiejszej tacy przeznaczamy na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

2. Miesiąc maj, który niedługo rozpoczniemy to czas szczególnej modlitwy z Maryją. Przypominamy i prosimy o odnowienie i udekorowanie figur i kapliczek w naszych miejscowościach. Niech to będzie wyrazem naszej troski o miejsca święte i szczególnego nabożeństwa do Matki Bożej.

3. 23.04.2018 o godz. 11.00 w kaplicy w Jedlance msza św. w rocznicę mordu katyńskiego oraz 100 rocznicę odzyskania niepodległości. W imieniu wójta i dyr. szkoły zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji pomordowanych oraz naszej ojczyzny.

4. Gminne Centrum Kultury zaprasza 09 czerwca 2018 r. na wspólny wyjazd do Ćmielowa ,Opatowa i Krzemionek. Zapisy w Gminnym Centrum Kultury. Szczegółowe informacje na plakacie.

5. W przyszłą niedzielę w naszym kościele odbędzie się dodatkowa Msza święta o godz. 18.30. Będzie to tzw. „Msza trydencka”, po łacinie, odprawiana przez ks. Dawida w sposób, w jaki msze były sprawowane jeszcze 50 lat temu. Mamy ku temu szczególną okazję, gdyż w tym roku obchodzimy 260 rocznicę śmierci, pochodzącego z Jedlanki, bpa Andrzeja Załuskiego. Biskup Andrzej i Józef Załuscy wiele przysłużyli się dla naszej parafii, doprowadzając do remontu i poświęcenia naszego kościoła, są patronami Szkoły Podstawowej w Jedlance. Są także zasłużeni dla całej naszej Ojczyzny. Byli min. założycielami słynnej Biblioteki Załuskich. Na mszy św. będziemy również gościć kwartet z Krakowa, specjalizujący się w muzyce dawnej. Dla wiernych zostaną przygotowane specjalne książeczki, które pomogą w uczestnictwie w tej Mszy. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

6. Prasa katolicka: dziś Mały I Duży Gość Niedzielny a w nim dodatek – tekst najnowszej adhortacji apostolskiej papieża Franciszka o powołaniu do świętości w świecie współczesnym. Zapraszamy do lektury.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress