IV Niedziela Adwentu

Mt 1, 18-24 Jezus urodzi się z Maryi zaślubionej Józefowi, potomkowi Dawida

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W sobotę 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. roratnia o godz.6.00. Wieczornej mszy św. nie ma. W tym czasie gromadzimy się w domach na wieczerzę wigilijną bezalkoholową i potrawami postnymi. Wieczerzę rozpoczynamy śpiewem kolędy a następnie czytamy fragment Ewangelii o Narodzeniu Jezusa. Składając życzenia łamiemy się opłatkiem. Zostawiamy tradycyjnie jedno miejsce wolne i zapalamy świece WIGILIJNEGO DZIEŁA POMOCY DZIECIOM. Proszę niech to będzie wieczór, gdzie zamilkną wszelkie spory a wyciągnięta dłoń znakiem do przebaczenia i zgody . Pamiętajmy szczególnie o osobach samotnych. Spowiedź świąteczna w ciągu tygodnia podczas każdej mszy św. rano i wieczorem.

2. 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Pasterka w Jedlińsku, o godz. 24.00. Pozostałe msze św. o 7,9,12 i 17. W kaplicach msza św. o godz. 10.30.

3. 26 grudnia drugi dzień świąt i święto Świętej Rodziny. Msze św. wg porządku niedzielnego. Naszym zwyczajem na mszy św. o godz. 17.oo modlimy się w intencji rodzin, matek oczekujących potomstwa oraz błogosławieństwo małych dzieci. Zapraszamy wszystkich maluchów i rodziców.

4. W piątek 23 .12.2022 na roratach o godz. 6.00 będziemy gościć ks. Bp. Marka Solarczyka. Zapraszam więc drogich parafian do wspólnej modlitwy.

5. W dniu dzisiejszym zbiórka do puszek dla Bartoszka chorego na rdzeniowy zanik mięśni. W imieniu rodziców składamy serdeczne podziękowanie.

6. Zelatorów Kół Różańcowych zapraszamy po odbiór w zakrystii intencji papieskich na 2023 r.

7. Opłatki wigilijne i świece można nabywać w zakrystii i kancelarii.

8. Prasa katolicka: Gość Niedzielny. Zapraszamy do lektury.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress