IV Niedziela Adwentu

Łk 1, 39-45 Maryja jest Matką oczekiwanego Mesjasza

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W piątek 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. roratnia o godz.6.00. Wieczornej mszy św. nie ma. W tym czasie gromadzimy się w domach na wieczerzę wigilijną bezalkoholową i potrawami postnymi. Wieczerzę rozpoczynamy śpiewem kolędy a następnie czytamy fragment Ewangelii o Narodzeniu Jezusa. Składając życzenia łamiemy się opłatkiem. Zostawiamy tradycyjnie jedno miejsce wolne i zapalamy świece WIGILIJNEGO DZIEŁA POMOCY DZIECIOM. Proszę niech to będzie wieczór, gdzie zamilkną wszelkie spory a wyciągnięta dłoń znakiem do przebaczenia i zgody. Pamiętajmy szczególnie o osobach samotnych. Spowiedź świąteczna w ciągu tygodnia podczas każdej mszy św. rano i wieczorem.

2. Sobota 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Pasterka w Jedlińsku, o godz. 24.00,  a przed pasterką o godz. 23.30 zapraszamy na wspólne kolędowanie z naszym parafialnym chórem. Pozostałe msze św. o 7,9,12 i 17. W kaplicach msza św. o godz. 10.30.

3. Niedziela 26 grudnia drugi dzień świąt i święto Świętej Rodziny. Msze św. wg porządku niedzielnego. Naszym zwyczajem na mszy św. o godz. 17.00 modlimy się w intencji rodzin, matek oczekujących potomstwa oraz błogosławieństwo małych dzieci. Zapraszamy wszystkich maluchów i rodziców.

4. Opłatki wigilijne i świece można nabywać w zakrystii i kancelarii.

5. Prasa katolicka: Rycerz Niepokalanej, kwartalnik Miłujcie się oraz Gość Niedzielny a w nim znajdziemy płytę z kolędami. Zapraszamy do lektury.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress