IV Niedziela Adwentu

Mt 1, 18-24 Jezus urodził się z Maryi zaślubionej Józefowi, potomkowi Dawida

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Wtorek 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. roratnia o godz.6.00. Wieczornej mszy św. nie ma. W tym czasie gromadzimy się w domach na wieczerzę wigilijną bezalkoholową i potrawami postnymi. Wieczerzę rozpoczynamy śpiewem kolędy a następnie czytamy fragment Ewangelii o Narodzeniu Jezusa. Składając życzenia łamiemy się opłatkiem. Zostawiamy tradycyjnie jedno miejsce wolne i zapalamy świece WIGILIJNEGO DZIEŁA POMOCY DZIECIOM. Proszę niech to będzie wieczór, gdzie zamilkną wszelkie spory a wyciągnięta dłoń znakiem do przebaczenia i zgody. Pamiętajmy szczególnie o osobach samotnych.

2. Środa 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Pasterka o godz.24.00. Pozostałe msze św. o 7, 9, 12 i 17. W Jedlance i Zawadach o 10.30.

3. Czwartek 26 grudnia drugi dzień świąt i święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Ofiary przeznaczamy na KUL.

4. W niedzielę 29 grudnia przypada Święto św. Rodziny. Naszym zwyczajem na mszy św. o godz. 17.00 będzie błogosławieństwo małych dzieci. Zapraszamy wszystkich maluchów i rodziców.

5. Opłatki wigilijne można nabywać w zakrystii i kancelarii.

6. Dzisiaj z prasy katolickiej Gość Niedzielny w nim dodatek z modlitwami przy wigilijnym stole oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Zapraszamy do lektury.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress