IV Niedziela Adwentu

Łk 1, 39-45 Maryja jest Matką oczekiwanego Mesjasza

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dniu jutrzejszym 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Mszy św. o 17.00 w dniu jutrzejszym nie będzie. W tym czasie gromadzimy się w domach na wieczerzę wigilijną bezalkoholową i potrawami postnymi. Wieczerzę rozpoczynamy śpiewem kolędy a następnie czytamy fragment Ewangelii o Narodzeniu Jezusa. Składając życzenia łamiemy się opłatkiem. Zostawiamy tradycyjnie jedno miejsce wolne i zapalamy świece WIGILIJNEGO DZIEŁA POMOCY DZIECIOM. Proszę niech to będzie wieczór gdzie zamilkną wszelkie spory a wyciągnięta dłoń znakiem do przebaczenia i zgody . Pamiętajmy szczególnie o osobach samotnych.

2. Wtorek 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Pasterka o godz.24.oo. Pozostałe msze św. o 7,9,12 i 17. W Jedlance i Zawadach o 10.30.

3. W środę 26 grudnia drugi dzień świąt i święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Ofiar przeznaczamy na KUL.

4. W przyszła niedzielę przypada Święto św. Rodziny. Naszym zwyczajem na mszy św. o godz. 12.oo będzie błogosławieństwo małych dzieci. Zapraszamy wszystkich maluchów i rodziców. Natomiast o godz. 20.00 rodzinna adoracja zakończona błogosławieństwem rodzin. Adoracje poprowadzi Ruch Domowego Kościoła. Zapraszamy rodziny naszej parafii.

5. Opłatki wigilijne nabywamy u naszych sióstr. Świece wigilijne natomiast w zakrystii.

6. Zapraszamy do lektury świątecznej prasy katolickiej. Dzisiaj świąteczny Gość Niedzielny z obrzędem i modlitwami wieczerzy wigilijnej oraz Mały Gość dla dzieci .

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress