III Niedziela Wielkanocna

Łk 24, 13-35 W drodze do Emaus

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna IX Tydzień Biblijny pod hasłem: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelie. Niech ten czas będzie dla nas zachętą do czytania Pisma św. w naszych domach. W tym roku w ramach tygodnia biblijnego rozważamy List do Galatów.

2. Dzisiaj po mszy św. o godz 12.00 spotkanie z Kołami Żywego Różańca.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek na mszy o godz: 18.00 modlimy się o beatyfikacje Bp .Piotra. W pierwszy piątek spowiedź w Jedlińsku od godz: 17.00 a w kaplicy w Zawadach od godz: 15.00 .W I sobotę miesiąca msza do Niepokalanego Serca Maryi o godz: 7.00.

4. Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski we środę 3 maja 2017 . Porządek mszy św. w naszym kościele tak jak w każdą niedzielę .Na mszy o godz. 9.00 będziemy się modlić w intencji s. Przełożonej Ireny Różyckiej z okazji imienin.3 maja 2017 o godz. 9.00 z racji wspomnienia św. Floriana patrona strażaków będziemy się modlić w intencji druhów strażaków z Jedlińska i Zawad Nowych oraz zmarłych członków straży i orkiestry strażackiej. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękując w ten sposób braciom za dar gotowości niesienia pomocy.

5. Nabożeństwa Majowe w naszej parafii w dni powszednie o godz.17.30 a w niedziele i święta o godz. 16.30. Prosimy o odnowienie i udekorowanie figur Matki Bożej oraz przydrożnych krzyży w miejscach zamieszkania oraz zachęcamy do pielęgnowania pięknego zwyczaju gromadzenia się przy nich na tzw. majówki.

6. Przypominamy, że od miesiąca maja do końca września msze św. popołudniowe w dni powszednie o godz. 18.00.

7. Spotkanie lektorów dorosłych nie odbędzie się w dniu dzisiejszym ze względu na uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania. Lektorów prosimy o wpisywanie się do harmonogramu dyżurów na miesiąc maj.

8. Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza ,modlimy się szczególnie o dobre powołania kapłańskie i zakonne. Na mszy o godz. 9.00 będziemy modlić się w intencji ks. Filipa z racji jego imienin .Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Tacę z przyszłej niedzieli przeznaczamy na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

9. Prasa katolicka: Dzisiaj Rycerz Niepokalanej i Gość Niedzielny a w nim – małżeńska historia z Jezusem oraz dlaczego w ZUS – ie nie zabraknie pieniędzy na emerytury. Zachęcamy do lektury.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress