III Niedziela Adwentu

J 1, 6-8. 19-28 Świadectwo Jana Chrzciciela o Chrystusie

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które w tym roku poprowadzi ks. Mirosław Bandos. Rozkład rekolekcji:
NIEDZIELA:
06.00 Msza św. z nauką ogólną
09.00 Msza św. z nauką dla dzieci
10.30 Msza w Jedlance z nauką ogólną
12.00 Msza św. z nauką ogólną
14.30 Msza św. w Zawadach z nauką ogólną
17.00 Msza św. z nauką ogólną
PONIEDZIAŁEK – WTOREK
09.00 Roraty z nauką ogólną
17.00 Msza św. z nauką ogólną
ŚRODA
Spowiedź w godz.: 9.30 – 12.00 i 15.30 – 17.00 w Zawadach 11.00 -12.00 Jedlance 15.30 – 16.30 zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi. Spowiedź chorych w domach w sobotę w godz.: 8.00 – 12.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii. Polecajmy w modlitwie ojca rekolekcjonistę , spowiedników i nas samych o dobre owoce tego czasu. Przypominamy, że w czasie rekolekcji roraty o godz.9.00.

2. W przyszłą niedzielę24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. o godz.6.oo. 9.00,12.00. Wieczornej mszy św. o godz. 17.00 nie będzie. W tym czasie gromadzimy się w domach na wieczerzę wigilijną bezalkoholową i potrawami postnymi. Wieczerzę rozpoczynamy śpiewem kolędy, a następnie czytamy fragment Ewangelii o Narodzeniu Jezusa. Składając życzenia łamiemy się opłatkiem. Zostawiamy tradycyjnie jedno miejsce wolne i zapalamy świece WIGILIJNEGO DZIEŁA POMOCY DZIECIOM. Proszę niech to będzie wieczór, gdzie zamilkną wszelkie spory a wyciągnięta dłoń znakiem do przebaczenia i zgody . Pamiętajmy szczególnie o osobach samotnych. Spowiedź świąteczna w ciągu tygodnia podczas każdej mszy św. rano i wieczorem.

3. 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Pasterka w Jedlińsku, o godz. 24.00, a pół godziny przed pasterką koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu naszego chóru. Zapraszamy. Pozostałe msze św. o 7,9,12 i 17. W kaplicach msza św. o godz. 10.30.

4. 31 grudnia niedziela Świętej Rodziny. Naszym zwyczajem na mszy św. o godz. 12.00 modlimy się w intencji rodzin, matek oczekujących potomstwa oraz błogosławieństwo małych dzieci. Zapraszamy wszystkich maluchów i rodziców.

5. We wtorek 19 grudnia o godz. 19.30 adoracja ku wolności, a następnie o 20.30 msza św. Zapraszamy

6. OPŁATKI I ŚWIECE WIGILIJNE można nabywać w zakrystii i kancelarii. W każdym opłatku znajdziemy wzór przebiegu wigilii wraz z modlitwami. Zachęcamy do skorzystania.

7. Harcerze z naszej parafii przygotowali dla nas w prezencie sianko na stół wigilijny. Dziękujemy za kolejną akcje i zaangażowanie.

8. Składamy serdeczne podziękowanie wolontariuszom Szkolnego Koła Caritas i Parafialnego Zespołu Caritas za uczestnictwo w zbiórce żywności w naszych sklepach oraz za przygotowanie 52 paczek świątecznych, które zostały przekazane dla osób starszych i chorych a Wam drodzy parafianie za hojność serca i złożone dary na ten cel. Bóg zapłać.

9. Prasa katolicka Gość niedzielny. Zapraszamy do lektury.

10. W tym tygodniu z naszej parafii pożegnaliśmy + Krystynę Paluch oraz +Kazimierę Paszkiewicz. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a dla zmarłych prosimy o radość nieba. Wieczny odpoczynek…..

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress