II Niedziela zwykła

J 1, 29-34 Duch Święty spoczął na Jezusie

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W tym tygodniu rozpoczyna się TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN. Każdego dnia będziemy modlić się o jedność wszystkich chrześcijan a pojednanie i dobre świadectwo w naszych domach niech będzie wzorem do naśladowania dla innych.

2. W czwartek 19 stycznia br., przypada dzień imienin naszego Pasterza, Księdza Biskupa Henryka Tomasika. Z tej racji zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Dostojnego Solenizanta do Katedry na godz. 18.00. Pamiętajmy także o Księdzu Biskupie w naszych modlitwach prywatnych. W tym dniu swoje imieniny obchodzi również nasz ks. Prałat. Już dzisiaj zapraszamy na msze św. w intencji ks. Prałata w przyszła niedzielę o godz. 9.00.

3. Informujemy, że w dniu dzisiejszym młodzież Publicznego Gimnazjum im bp. Gołębiowskiego wraz z nauczycielami kwestuje w ramach akcji Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy.

4. W dniu wczorajszym zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Wszystkim parafianom bardzo serdecznie dziękujemy za miłe i życzliwe przyjmowanie księży oraz uszanowanie tradycji kolędowych naszej parafii a także za złożone ofiary, które przeznaczamy na potrzeby parafii i ogrzewanie naszej świątyni i kaplic. Rodziny, które nie mogły z różnych powodów przyjąć księdza w wyznaczony terminie, informujemy o możliwości wizyty duszpasterskiej w sobotę 21 stycznia lub innym dogodnym czasie. Prosimy o telefoniczne lub osobiste zgłaszanie rodzin i umówienie terminu.

5. Wójt Gminy Jedlińsk informuje o możliwości uzyskania dofinansowania w wysokości 75% kosztów na wymianę pieców węglowych na inne rodzaje ogrzewania. Informacje i pomoc w wypełnianiu wniosków można uzyskać w Urzędzie Gminy w pokoju nr 8. Zachęcamy do skorzystania z tej pomocy.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym przeczytamy min o wynikach badania pobożności Polaków oraz czym jest bojaźń Boża. Zapraszamy do lektury.

7. W tym tygodniu z naszej parafii pożegnaliśmy + Mariannę Kostrzewa oraz + Zdzisława Trojanowskiego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a dla zmarłych prosimy o łaskę wiecznego zbawienia: wieczny odpoczynek….

Dziękując za dar wspólnej niedzielnej modlitwy życzymy miłej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress