II Niedziela Wielkiego Postu

Giovanni Bellini, Przemienienie, ok. 1487, olej na drewnie, Neapol, Museum Capodimonte

Giovanni Bellini, Przemienienie, ok. 1487, olej na drewnie, Neapol, Museum Capodimonte

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W dniu dzisiejszym w naszej parafii gościmy O. Leonarda z Mariupola na Ukrainie, który dzieli się z nami słowem Bożym i doświadczeniami z pracy na terenach objętych działaniami wojennymi. Dziękujemy Ojcze za Twoje świadectwo wiary. Ofiary, które zbieramy dzisiaj do puszek na misje przeznaczamy dla wspólnoty naszych braci i sióstr z Mariupola.

2. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 16.15. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30. Zapraszamy do licznego uczestnictwa.

3. W dniu dzisiejszym w Wyższym Seminarium Duchownym nasz Kleryk Filip Lorenc z rąk ks. Biskupa otrzyma święcenia AKOLITATU. Posługa ta pozwala Filipowi na udzielanie komunii św. w kościele oraz do zanoszenia jej chorym. Gratulujemy Filipowi kolejnego stopnia przygotowania do święceń kapłańskich. Polecamy go również naszym modlitwom, aby dobrze przygotował się do pracy w Owczarni Pańskiej.

4. Na stoliku pod chórem wyłożone są do wykorzystania modlitewniki, "ANI DNIA BEZ MODLITWY” , jest to komplet modlitw ze sługą Bożym Biskupem Piotrem Gołębiowskim – zaopatrzmy się w nie . Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem naszego rodaka.

5. Prasa katolicka. Dzisiaj do nabycia tygodnik Miłujcie się , Mały i Duży Gość Niedzielny. W Gościu Niedzielnym płyta z nagraniem Gorzkich Żali do słuchania głównie dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwie w kościele, szczególnie dla osób pracujących, chorych i w podeszłym wieku. Zachęcamy do nabycia i udostępnienia osobom chorym i starszym .

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress