II Niedziela Wielkanocna

J 20, 19-31 Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza niedziela w całym kościele przeżywana jest jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Kościół w ten sposób przypomina nam o większej wrażliwości na drugiego człowieka . Bądźmy więc apostołami miłości i miłosierdzia. Ofiary zebrane na tacę przeznaczamy na Caritas. Po mszy św. o godz. 12.00 uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedlance przedstawią piękne misterium wielkanocne. Bardzo serdecznie zapraszamy. W dniu dzisiejszym uroczystość odpustowa w kaplicy w Jedlance. Po mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy

2. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I komunii św. w poniedziałek 29 kwietnia o godz. 17.30. Obecność obowiązkowa. Dzisiaj również o godz. 17.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Polecamy młodzież bierzmowaną i ich rodziny naszej modlitwie Nabożeństwa Majowe w naszej parafii w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele i święta o godz. 16.30. Prosimy o odnowienie i udekorowanie figur Matki Bożej oraz przydrożnych krzyży w miejscach zamieszkania oraz zachęcamy do pielęgnowania pięknego zwyczaju gromadzenia się przy nich na tzw. majówki.

3. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek, sobota miesiąca. W piątek 3 maja MB Królowej polski spowiedź w Jedlińsku na każdej mszy św a w kaplicach w Jedlance i Zawadach o 10.00 (pół godziny przed msza św.). W sobotę o 7.00 msza przez wstawiennictwo MB z racji pierwszych sobót miesiąca. 3 maja w piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Msza św w intencji Strażaków i Orkiestry Strażackiej i ich rodzi z racji wspomnienia św. Floriana w piątek 3 maja o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Spotkanie lektorów dorosłych z racji bierzmowania w przyszłą niedzielę po mszy św. wieczorowej

6. Prasa katolicka: dziś Rycerz Niepokalanej i Gość Niedzielny z bardzo ciekawymi artykułami min: historia relikwii ks. Popiełuszki oraz o autentyczności znaleziska w kolegiacie koneckiej. Zapraszamy do lektury.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress